- Reklama -

- Reklama -

Już po eliminacjach gminnych

28 kwietnia br. w Gminnym Ośrodku Kultury w Łukowej odbyły się eliminacje do 41. Małego Konkursu Recytatorskiego. Z kolei w Tarnogrodzkim Ośrodku Kultury przesłuchania miały miejsce 20 kwietnia, natomiast w Goraju 27 kwietnia. Kto spośród uczestników zakwalifikował się do kolejnego etapu?

- Reklama -

Kto zwyciężył w Goraju? 

24 recytatorów oceniała komisja w składzie: Monika Rożek – przewodnicząca, ks. Tadeusz Bastrzyk oraz Bolesław Oleszek. Komisja postanowiła wyróżnić dwie osoby: Magdalenę Jamroży, która zaprezentowała „Nic dwa razy się nie zdarza” Wisławy Szymborskiej oraz Zuzannę Marzec, która zaprezentowała utwór: „Herbatka” Agnieszki Frączek. Tytuł laureata komisja przyznała Gabrieli Gąbce, która recytowała: „Nic dwa razy się nie zdarza” Wisławy Szymborskiej. Gabriela Gąbka została zakwalifikowana do powiatowych eliminacji, które odbędą się 7 maja br. w Biłgorajskim Centrum Kultury.

Jak to było w Tarnogrodzie? 

- Reklama -

Do konkursu przystąpiło 23 recytatorów ze Szkoły Podstawowej im. Marii Curie-Skłodowskiej w Tarnogrodzie, Szkoły Podstawowej w Woli Różanieckiej, Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Różańcu II i Tarnogrodzkiego Ośrodka Kultury. Na początku Ewa Żukowska poprowadziła krótkie warsztaty dla uczestników, po czym nastąpiły recytatorskie popisy.

Jury, dokonując ich oceny, brało pod uwagę: dobór repertuaru (jego wartość artystyczną, oryginalność i dostosowanie do możliwości wykonawczych recytatora), dykcję, interpretację utworu i ogólny wyraz artystyczny prezentacji.
Komisja, w skład której weszły: Ewa Żukowska, instruktor teatralny, Renata Ćwik, dyrektor TOK, i Justyna Żukowska, muzyk z Teatru Muzycznego w Lublinie, postanowiła nominować do eliminacji powiatowych następujące osoby:

  • Hannę Iwańczyk ze Szkoły Podstawowej w Tarnogrodzie
  • Jakuba Gancarza i Adriana Lisa ze Szkoły Podstawowej w Różańcu II.

Jury wyróżniło Maję Kurzydło z Tarnogrodzkiego Ośrodka Kultury i Gabriela Kozę ze szkoły podstawowej w Tarnogrodzie

Komisja dziękuje wszystkim uczestnikom i życzy dalszych sukcesów w szerzeniu pięknego słowa polskiego. Zachęca do stałego doskonalenia warsztatu instruktora i wykonawcy.

Łukowa również po eliminacjach 

28 kwietnia w eliminacjach w GOK w Łukowej wzięło udział 15 uczniów ze szkół podstawowych z Łukowej i Chmielka. Laureatkami konkursu zostały: Karolina Dąbrowska oraz Laura Ostasz w kategorii klasy I-III oraz Nikola Szczur w kategorii klasy VII-VII ze Szkoły Podstawowej im. por. Edwarda Błaszczaka ps. „Grom” w Chmielku. Będą one reprezentowały gminę Łukowa podczas eliminacji powiatowych turnieju w Biłgoraju.

Oceniała komisja konkursowa w składzie: Maria Działo i Wiesława Kubów, która  postanowiła przyznać również wyróżnienie Damianowi Słotwińskiemu z Chmielka.

Monika Komosa (TOK)/GOK Łukowa/GOK Goraj 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.