- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Jest najnowszy ranking liceów. Jak wypadł powiat biłgorajski i nasze szkoły?

Jest najnowszy ranking "Perspektywy" z najlepszymi polskimi liceami. Są także nasze, z powiatu biłgorajskiego. Nie wiemy czy to dobre osiągnięcie, ale na wszelki wypadek podajemy. Na 430 miejscu w Polsce jest I LO im. ONZ w Biłgoraju, na miejscu 615 jest II LO w Biłgoraju. Najlepsze liceum w powiecie biłgorajskim, zajmuje dwudzieste miejsce wśród szkół na Lubelszczyźnie.

- Reklama -

Najlepsze liceum ogólnokształcące w Polsce to XIV LO im. Stanisława Staszica w Warszawie. Najlepsza licea w województwie lubelskim to: Prywatne LO im. Królowej Jadwigi w Lublinie (25 miejsce w Polsce, oraz I LO im. Stanisława Staszica w Lublinie (38 miejsce).

W tegorocznym rankingu „Perspektywy” sklasyfikowano 1000 liceów. Najlepsze w powiecie biłgorajskim – czyli I LO im. ONZ w Biłgoraju, jest dwudzieste na Lubelszczyźnie.

- Reklama -

– W 25. edycji Rankingu Liceów i Techników Perspektywy przeanalizowały wyniki 1360 liceów ogólnokształcących (spośród 2200) i 1185 techników (spośród 1745), które spełniły kryterium wejścia do Rankingu. W pełnej wersji publikacji – dostępnej na stronie Perspektywy.pl – Czytelnicy znajdą listę 1000 najlepszych liceów i 500 najlepszych techników – przekazują organizatorzy rankingu.

W tegorocznym Rankingu wzięto pod uwagę dane tych szkół, które spełniły tzw. kryterium wejścia: maturę w maju 2022 r. zdawało w nich minimum 12 maturzystów, a wyniki średnie z języka polskiego i matematyki zdawanych obowiązkowo były nie niższe niż 0,75 średniej krajowej dla liceów/techników.

 

 

 

- Reklama -

2 Komentarze
  1. mieszkaniec bilgoraja mówi

    To i tak dobrze, za kilka lat w Biłgorajskich szkołach to nie będzie miał kto uczyć, bo średnia wieku to pewnie koło 50. System nauki jest jaki jest i go nikt nie zmieni, jedyna możliwość to klasy po około 25 uczniów i nie oszczędzanie przez żadne władze na oświacie.

  2. amen mówi

    ZSBiO > ONZ
    Nie zapraszam do dyskusji, bo nie ma o czym dyskutować.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.