- Reklama -

- Reklama -

Jak powstaje nadruk 3D na koszulce?

Chcesz ozdobić swoje koszulki i zastanawiasz się nad zastosowaniem druku 3D? Szukasz informacji, w jaki sposób ten typ druku nanoszony jest na tkaniny i czy jest godny uwagi? Przeczytaj artykuł, a dowiesz się, jak powstaje nadruk 3D na koszulce.

- Reklama -

Rozwój technologiczny sprawił, że wiele patentów z różnych dziedzin jest coraz łatwiej dostępnych dla przeciętnego człowieka. Dotyczy to między innymi druku 3D, cieszącego się coraz większą popularnością jako forma zdobienia ubrań. Tym samym koszulki 3D można bez trudu spotkać w przestrzeni publicznej. Istnieje też możliwość zaprojektowania własnych nadruków, m.in. za pomocą internetowych generatorów grafik na koszulki. Warto więc dowiedzieć się, jak powstają wzory na koszulki 3D.

Wyjątkowość druku 3D na koszulkach

toyota Yaris

Technologia 3D głównie kojarzy się z trendami we współczesnej kinematografii. Tak naprawdę, 3D to określenie trójwymiarowości, a tym samym, dotyczy także innych dziedzin, w tym nadruków na tkaninach i materiałach.

Koszulki 3D charakteryzują się tym, że stworzony tą metodą wzór posiada swojego rodzaju głębię obrazu, dzięki czemu wydaje się być bardziej realistyczny.

Warto zauważyć, że wypukłe druki na koszulkach przyciągają spojrzenia przechodniów, są oryginalne i stanowią jeden z ciekawszych elementów stroju. Patrząc na koszulki 3D, ma się wrażenie, jakby grafika swoją formą wychodziła poza obszar ubrania.

Dodaj szybkie ogłoszenie drobne na naszym portalu:

Nanoszenie nadruku 3D za pomocą matrycy

Druk wypukły jest jedną z technik drukarskich, która pozwala na zachowanie trójwymiarowego wyglądu wzoru na tkaninie.

Należy tutaj podkreślić istotę specjalistycznej matrycy, wyposażonej w powierzchnie o różnych wysokościach.

Ogólna zasada działania jest taka, że na najwyższe powierzchnie nakłada się farbę, a następnie za pomocą powleczonej matrycy, odciska się wzór od wybranego materiału.

Zalety i cechy charakterystyczne nadruku matrycą na koszulkach 3D

W tym aspekcie należy wymienić elastyczność metody. Dzięki niej tworzone są zarówno lekko zaokrąglone wypukłości, jak i bardziej ostre.

Oprócz tego metoda znakowania koszulek 3D za pomocą matrycy daje możliwość łączenia jej razem z innymi rodzajami nadruków. Co więcej, istnieje również możliwość łączenia wypukłej techniki graficznej z innymi technikami znakowania, takimi jak np.: sitodruk, druk wodny lub DTG, dzięki czemu można stworzyć unikalne i oryginalne projekty grafik.

Nanoszenie nadruku 3D za pomocą metody Fused Deposition Modeling

Metoda nanoszenia nadruków 3D w skrócie nazywana FDM pozwala stworzyć trójwymiarową grafikę za pomocą wyciskanej dyszy nazywanej ekstruderem i ciekłego tworzywa termoplastycznego, który ma postać cienkich nitek, nakładanych warstwowo.

Ta metoda pozwala nanosić grafiki zarówno na tkaninę naciągniętą, jak i na nienaciągniętą.

W tym przypadku koszulki 3D tworzone są za pomocą specjalnej drukarki i oprogramowania, które pozwalają łączyć ze sobą warstwy tkaniny z nanoszonym drukiem.

Jak można zauważyć, istnieje kilka sposobów na znakowanie odzieży trójwymiarową grafiką. Najbardziej popularny z nich to nanoszenie grafik za pomocą specjalnej matrycy. Niezależnie od wyboru konkretnego sposobu, koszulki 3D są bardzo efektowne i unikatowe, pozwalają wyróżnić się z tłumu dzięki ciekawie wyglądającym nadrukom.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.