- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Jak kwiaty…

19 kwietnia br. w Młodzieżowym Domu Kultury odbył się wernisaż wystawy malarstwa zatytułowanej "Jak kwiaty…". Autorami prac są młodzi artyści pracujący pod kierunkiem Anny Świcy.

Wystawa zatytułowana "Jak kwiaty…" jest prezentacją działań artystycznych młodzieży z pracowni "Tęczowa malarnia". Opiekę artystyczną nad wychowankami sprawuje nauczyciel plastyki Anna Świca. Ekspozycja jest tylko niewielkim fragmentem dorobku twórczego młodych adeptów sztuki powstałym w r. szk. 2016/2017. Tematyka prac zaprezentowanych na wystawie nawiązuje do tematyki ukazywania w sztuce piękna kobiet. Obrazy łączą ze sobą różnorodności urody dziewcząt z kwiatami, które poprzez swoje barwy tworzą własną niepowtarzalną atmosferę każdego dzieła.

Przybyłych na wystawę powitała dyrektor MDK Renata Socha. – Są to piękne prace, które miałam okazję zobaczyć w trakcie ich wykonywania w pracowni plastycznej. Już wtedy wyraziłam swój zachwyt nad tym, co wydobywa się spod rąk młodych artystów – mówiła. Swoją obecnością wernisaż zaszczycił również starosta Kazimierz Paterak. Cieszę się, że mogę uczestniczyć w tej wystawie i podziwiać piękne, różnorodne prace. Chciałem serdecznie pogratulować talentu młodym ludziom. Cieszę się, że macie warunki do rozwijania swoich umiejętności i robicie to, co wam sprawia przyjemność – mówił. Pogratulował Annie Świcy zdolności artystycznej i talentu pedagogicznego. Życzył kolejnych sukcesów, radości oraz rozwijania pasji.

- Reklama -

O wystawie opowiedziała Anna Świca. Podkreśliła, że wystawa prezentuje prace uczniów pracujących w dwóch grupach w pracowni "Tęczowa Malarnia". – Tęcza to piękne barwy stworzone przez naturę. Nie ukrywam, że jestem osobą, która dąży do tego, aby dzieci tworzyły pięknie. Ta kategoria estetyczna zanika, a wielu z nas to, że coś jest piękne, bardzo odpowiada. W sztuce współczesnej znajdujemy różne odniesienie do rzeczywistości – mówiła. Zaznaczyła, że zależało jej na tym, aby w powstałych pracach przedstawić talent i umiejętności wychowanków. 

Nauczycielka wyjaśniała, że temat kwiatów jest różnorodny, barwny, finezyjny. Jest to również przenośnia, określająca jacy są młodzi ludzie. – Ich rozwój to porównanie do przyrody, która rozkwita. Powiązanie przyrody z portretem kobiety miało odzwierciadlać zamiar, aby pracować w różnorodnych technikach i formach. Każdy mógł wydobyć w pracy to, co uważa za najważniejsze dla jego twórczości – mówiła. Zwróciła się również do rodziców wychowanków.  – Państwa dzieci pracują bardzo intensywnie i osiągają duże sukcesy. Są zdolne, ambitne, wrażliwe i chciałabym, aby to w nich pozostało – mówiła.  

Na wystawie prezentowane są prace następujących autorów w wieku od 11 do 17 lat: Martyna Bednarz, Zuzanna Bielak, Agnieszka Cieślak, Nikola Dudek, Marta Dycha-Sobczyk, Andżelo Dziwura, Julia Kaczor, Martyna Kniaziowska, Ewa Król, Weronika Mielnik, Alicja Portka, Natalia Strzelec, Aleksandra Żak, Magda Czop, Aleksandra Farion, Karolina Kaczor, Weronika Kamieniec, Julia Kapka, Julia Kudełka, Weronika Kuziak, Bartosz Łubiarz, Anna Pędziwiatr, Patrycja Różańska, Marta Sołoducha i Weronika Woźnica.

- Reklama -

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.