- Reklama -

- Reklama -

Inwestycja dla dzieci

17 lutego 2017 r. gmina Frampol podpisała z Województwem Lubelskim umowę na dofinansowanie projektu związanego z adaptacją pomieszczeń na przedszkole w Szkole Podstawowej w Woli Radzięckiej. Całkowita wartość projektu wynosi ponad 400 tys. zł, w tym wartość dofinansowania wynosi 340 tys. zł.

- Reklama -

Jak przyznają frampolskie władze, celem głównym projektu jest podniesienie dostępności i poziomu upowszechniania edukacji przedszkolnej dzieci z gminy. Pieniądze w całości zostaną przeznaczone na adaptację niewykorzystanych pomieszczeń na salę przedszkolną dla dzieci w wieku 3-4 lata. Wszystkie prace związane z adaptacją zostaną ukończone do końca sierpnia, by od września br. mogły rozpocząć się zajęcia. Natomiast w marcu br. zostanie rozpoczęta procedura wyłaniania wykonawcy robót budowlanych.

Oprócz gminy Frampol w gronie szczęśliwców, którym udało się uzyskać dofinansowanie na poprawę infrastruktury przedszkolnej, znalazły się też miasto Biłgoraj i gmina Goraj. Jeszcze w październiku Zarząd Województwa Lubelskiego podjął uchwałę m.in. w sprawie wyboru projektów do dofinansowania ze środków unijnych. Do dofinansowania zakwalifikowały się trzy projekty z terenu powiatu biłgorajskiego, w tym opisany wyżej z Frampola. "Przedszkola Samorządowe w Biłgoraju – przyjazne dzieciom" to projekt miasta Biłgoraj opiewający na kwotę niemal 1 mln zł. Dofinansowanie wyniesie ponad 850 tys. zł. Wniosek gminy Goraj "Przebudowa i rozbudowa budynku Przedszkola w Goraju" o wartości 875 tys. zł dofinansowany będzie w wysokości 744 tys. zł. 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.