przedszkola Biłgoraj

- Reklama -

- Reklama -

Inni podnoszą, a w Aleksandrowie?

Wójt gminy Aleksandrów podjął decyzję w sprawie podatków na 2024: - Doszliśmy do wniosku, że tak trzeba - tłumaczy Józef Biały. Decyzję musieli jeszcze zatwierdzić radni w Aleksandrowie, ale nikt się jej nie sprzeciwił. To ile zapłacą mieszkańcy Aleksandrowa?

- Reklama -

Gmina Aleksandrów, jak wszystkie inne gminy, musiała ustalić wysokość podatków na następny rok.

 

Podstawą do ustalania wysokości podatków rolnego i leśnego są kolejno średnie ceny skupu żyta i sprzedaży drewna wynikające z ustawy.  By obniżyć stawkę podatku, rady samorządów w drodze uchwały, decydują obniżyć  średnią cenę żyta i drewna.

 

Tak też zrobiono w Aleksandrowie. Ale wójt Józef Biały zdecydował pójść nawet krok dalej:

-Podjęliśmy decyzję, aby wszystkie stawki podatku: gruntowego, leśnego, od środków transportu, od nieruchomości w gminie Aleksandrów nie wzrosły w stosunku do stawek z bieżącego roku. Czyli [red: w 2024] będą takie same stawki, jakie były w bieżącym roku – poinformował podczas dzisiejszej sesji rady gminy  wójt Józef Biały 

Wójt tłumaczył skąd wzięła się  taka decyzja.

Dodaj szybkie ogłoszenie drobne na naszym portalu:

-Uważam, że rolnikom nie żyje się lepiej. Jeżeli byłaby większa opłacalność rolna, to wtedy można by się zastanawiać nad podwyżkami. Ale jeżeli zboże tanieje, a stawka drożeje, to chyba nie jest uzasadnione, żeby te stawki ruszaćmówi Józef Biały, wójt Aleksandrowa.

Rada gminy jednogłośnie  przyjęła wszystkie uchwały dotyczące stawek  podatków: leśnego, rolnego, od nieruchomości i od środków transportu na 2024 rok, które pozostaną takie same jak w 2023 roku.

Po zakończeniu głosowania wójt Biały podziękował radnym za sprawną współpracę w temacie podatków:

-Zastanawialiśmy się i doszliśmy do wniosku, że tak trzeba. Można się było silić i te podatki podnosić,  ale uważam, że jeszcze kolejny rok zarówno podatki jak i opłaty (woda, ścieki) należy utrzymać i ich nie podnosićpodsumował wójt.

 

 

- Reklama -

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.