- Reklama -

- Reklama -

Grabczuk

Gmina ostrzega. Nie majstrujcie przy instalacji!

Gmina Tereszpol ostrzega mieszkańców. Zwłaszcza tych, którzy na własną rękę dokonują przeróbek instalacji odnawialnych źródeł energii. A do takich przypadków dochodzi. - Może nastąpić utrata gwarancji - uprzedzają urzędnicy.

- Reklama -

Odnawialne Źródła Energii (OZE) są coraz bardziej popularnym rozwiązaniem dającym oszczędności energetyczne, zarówno w domach jednorodzinnych, budownictwie mieszkaniowym, czy w zakładach pracy. Na dachach budynków możemy zobaczyć panele słoneczne, które wykorzystują światło słoneczne do produkcji darmowej energii.

Według danych Agencji Rozwoju Energii w tej chwili fotowoltaika stanowi w Polsce 55 proc. instalacji energii odnawialnej. Jej udział będzie rósł, bo są dofinansowania nie tylko z budżetu centralnego, ale i samorządów. W gminie Tereszpol instalacji także przybywa, tyle że niektórzy próbują … przedobrzyć i majsterkują przy nich na własną rękę.

– W związku z pojawiającymi się sytuacjami przeróbek instalacji skutkujących utratą gwarancji przez użytkowników instalacji OZE z I naboru w latach 2018-2019 informujemy, iż w przypadku ingerencji osób trzecich w instalację solarną (lub pompę ciepła) bądź dokonywanie wszelakich zmian po wymianie w mieszkaniu źródła ciepła – bez wiedzy Gminy Tereszpol, może nastąpić utrata gwarancji – ostrzegają urzędnicy.Dlatego wszelakiego rodzaju wymiany źródeł ciepła skutkujące ingerencją w instalacje solarne i pompy ciepła, powinny być uprzednio zgłaszane do właściciela instalacji, oraz dokonanie przez serwis ponownego przeglądu instalacji OZE. Awarie w instalacjach powinny również być przekazywane w pierwszej kolejności do właściciela instalacji.

Przypominamy, że właścicielem instalacji solarnych i pomp ciepła do 31 grudnia 2024 r. jest Gmina Tereszpol.

 

 

Grzegorz Wróbel

foto: zdjęcie ilustracyjne

 

- Reklama -

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.