- Reklama -

Głosuj i wybierz inwestycje

Rozpoczęło się głosowanie w tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego. Mieszkańcy mogą głosować na 10 zadań. To od nich będzie zależało, który z pomysłów zostanie zrealizowany w kolejnym roku.

Na jakie pomysły postawili w tym roku mieszkańcy? Są to m.in. plac zabaw, modernizacja boisk, budowa amfiteatru a nawet stworzenie tężni solankowej. Ostateczną listę poznamy już niebawem.

Budżet obywatelski to wydzielona część budżetu Gminy Miasto Biłgoraj, o której przeznaczeniu zdecydują w głosowaniu mieszkańcy. Dzięki niemu mają możliwość bezpośredniego decydowania o tym, na co zostaną wydane środki z budżetu miasta. Daje im to realną szansę zrealizowania własnych pomysłów oraz zmiany wizerunku ich otoczenia.

W procesie budżetu obywatelskiego może uczestniczyć każdy mieszkaniec zameldowany lub zamieszkały na terenie Gminy Miasto Biłgoraj, który w dniu głosowania ma ukończone 16 lat.

Głosowanie odbywa się poprzez: system do głosowania dostępny na stronie internetowej bilgoraj.budzet-obywatelski.org lub osobiste odebranie karty do głosowania w biurze podawczym Urzędu Miasta Biłgoraj, Plac Wolności 16, 23-400 Biłgoraj po okazaniu dokumentu tożsamości pozwalającego na identyfikację głosującego, a następnie złożenie jej do urny do głosowania znajdującej się w tymże biurze podawczym.

WYKAZ ZADAŃ:

1. Biłgorajski projekt edukacyjno-kulturalny z okazji setnej rocznicy urodzin Jana Pawła II

Koszt: 190 000 zł

2. Plac Zabaw na Osiedlu Bagienna

Koszt: 66 418,90 zł

3. Zagospodarowanie Parku Nowakowskiego „Małpi Gaj „. Koło czerpakowe do zasilania w wodę kanałów i oczek w parku.

Koszt: 99 000 zł

4. Lodowisko dla wszystkich – sprzęt do nauki i bezpłatna wypożyczalnia łyżew

Koszt: 200 000 zł

- Reklama -

5. Budowa nowego i bezpiecznego placu zabaw

Koszt: 190 000 zł

6. Rewitalizacja boiska na plac zabaw dla dzieci.

Koszt: 102 000 zł

7. Budowa tężni solankowej

Koszt: 180 000 zł

8. Biłgoraj dla jerzyków!

Koszt: 86 500 zł

9. Modernizacja boiska lekkoatletycznego przy Szkole Podstawowej nr 3 w Biłgoraju

Koszt: 195 000 zł

10. Budowa placu zabaw przy ulicy św. Marii Magdaleny w Biłgoraju

Koszt: 56 000 zł

Ze względów formalnych odrzucony został wniosek o wartości 200 tys. zł „Budowa amfiteatru złożonego ze sceny, widowni odkrytej – zadaszonej, zaplecza scenicznego i infrastruktury obiektu”. Projekt zadania został odrzucony, ponieważ nie zawiera istotnych informacji potrzebnych do analizy propozycji, tj. w punkcie 7. wniosku nie zostały uwzględnione wszystkie składowe części zadania oraz ich szacunkowe koszty. Wnioskodawca został wezwany pismem z dnia 25 lipca br. do dokonania uzupełnień zakresu rzeczowego propozycji w terminie 7 dni od dnia otrzymania pisma. Wnioskodawca nie odpowiedział na wezwanie.

Natomiast projekt „Rewitalizacja doliny między ul. Bagienną, Lapidarium i Białą Ładą” o wartości 200 tys. zł został skierowany do poprawy merytorycznej.

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.