- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Wieczór Kolęd Wschodniosłowiańskich w Biłgoraju

Data wydarzenia: 17/12/2021
Godzina wydarzenia: 18:00

Lokalizacja: Biłgoraj, BCK


17 grudnia w sali kinowej Biłgorajskiego Centrum Kultury odbędzie się Wieczór Kolęd Wschodniosłowiańskich. Początek o godz. 18.00, wstęp wolny.

Z repertuarem kolęd wystąpią trzy chóry.

 

Chór Młodzieżowy Katedry Metropolitalnej p.w. Św. Marii Magdaleny w Warszawie

Chór śpiewa przede wszystkim podczas niedzielnych liturgii odprawianych w katedrze metropolitalnej p.w. Św. Marii Magdaleny w Warszawie, w jej dolnej świątyni pod wezwaniem Męki Pańskiej. Tworzy go młodzież szkół średnich oraz studenci i osoby pracujące. Chór występuje także na uroczystościach organizowanych przez Cerkiew i podczas spotkań ekumenicznych. Brał udział w XXIV MFKW w Terespolu, podczas corocznego wieczoru kolęd w Katedrze Metropolitalnej, Wieczorze Kolęd w Radomiu. Wystąpił również podczas III Edycji Międzynarodowego Festiwalu pod Opieką Bogurodzicy w Bielsku Podlaskim i tegorocznym Festiwalu Pieśni Paraliturgicznej w Siemiatyczach. Chór uczestniczył również w nagraniach telewizyjnych i radiowych.

Chór Męski Ziemi Biłgorajskiej „ECHO”

- Reklama -

Chór Męski Ziemi Biłgorajskiej „Echo” od 60 lat wpisuje się w krajobraz kulturalny Biłgoraja biorąc udział w oprawie muzycznej wydarzeń państwowych, religijnych i rozrywkowych. Przez ten okres chór prezentował swój dorobek artystyczny przed publicznością lokalną, jak również na scenach krajowych i zagranicznych. Koncertował na Ukrainie, Litwie, Węgrzech, Słowacji, a także w Belgii i Niemczech. Ważnym elementem aktywności chóru jest oprócz śpiewu, kulturalna działalność organizatorska, której efektem są odbywające się cyklicznie od 1987 roku Konfrontacje Chóralne „Tobie Śpiewamy Ojczyzno”, a także Koncerty Kolęd i Pastorałek i Koncerty Cecyliańskie. Zespół działa pod skrzydłami Biłgorajskiego Centrum Kultury. W listopadzie Chór obchodził jubileusz 60 lecia pracy artystycznej.

Chór Duchowieństwa Prawosławnej Diecezji Lubelsko-Chełmskiej

Chór Duchowieństwa Prawosławnej Diecezji Lubelsko-Chełmskiej został reaktywowany w 2021 r. po kilkuletniej przerwie w działalności. Głównym zadaniem zespołu jest śpiew podczas ważniejszych wydarzeń życia liturgicznego diecezji.

Organizator: Centrum Kultury Prawosławnej w Biłgoraju
Zrealizowano przy pomocy finansowej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego, Miasta Biłgoraj oraz Powiatu Biłgorajskiego.

UWAGA:

ze względu na obowiązujące nowe obostrzenia w związku z pandemią COVID-19, osoby zaszczepione proszone są o zabranie certyfikatów szczepiennych.

Osoby posiadające certyfikat nie będą liczone do limitu 30 % obłożenia sali. 

- Reklama -

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.