- Reklama -

Europejski Dzień Prawnika w LO im. ONZ

  W ramach projektu Europejski Dzień Prawnika, z inicjatywy Okręgowej Izby Radców Prawnych w Lublinie, 9 grudnia 2016 roku w czytelni biblioteki Liceum Ogólnokształcącego im. ONZ w Biłgoraju odbyło się spotkanie młodzieży klas licealnych o profilu prawniczym z panem Adamem Koprem, adwokatem, absolwentem LO im. ONZ.

  Realizując główne cele obchodów Europejskiego Dnia Prawnika, prelegent przybliżył uczniom fundamentalne zasady funkcjonowania wymiaru sprawiedliwości oparte na poszanowaniu swobód i wolności obywatelskich. Poinformował o procedurach dotyczących spraw sądowych w zakresie prawa karnego, w szczególności o dostępie do pomocy prawnej w postępowaniu karnym m.in. o prawie do posiadania obrońcy z urzędu, prawie do możliwości przygotowania się do obrony czy prawie do apelacji. Prawnik omówił okoliczności zgłaszania spraw do sądu, zwrócił uwagę na prawa osób biorących udział w postępowaniu karnym – pokrzywdzonych i oskarżonych. Podczas spotkania zachęcał uczniów do rozwijania zainteresowań prawniczych, odpowiadał na pytania młodzieży dotyczące roli adwokata w postępowaniu sądowym i pozasądowym.

- Reklama -

  Spotkanie było dla młodzieży bardzo interesujące. Uczniowie wyrazili chęć udziału w podobnych zajęciach z przedstawicielami innych zawodów prawniczych.

 

    ZSO

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.