Automax

ERASMUS+ w Zespole Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Biłgoraju

Zespół Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących rozpoczyna realizację dwuletniego projektu "Electronic Waste Awareness of Students Through Erasmus", współfinansowanego w ramach programu Unii Europejskiej Erasmus+ – Akcja2. Partnerstwa strategiczne – współpraca szkół KA219. Projekt będzie trwał do 31 sierpnia 2019 roku.

Projekt współpracy polega na współdziałaniu szkół z różnych krajów nad wspólnym tematem bądź problemem do rozwiązania. Projekt ma na celu wzmacnianie potencjału szkół do współpracy międzynarodowej, pozyskiwanie wiedzy i umiejętności oraz stawianie czoła nowym wyzwaniom. Działania podejmowane w czasie realizacji projektu powinny przynieść możliwie trwałe rezultaty nie tylko da osób bezpośredni biorących udział w działaniach, lecz także w postaci poprawy jakości i skuteczności pracy szkół partnerskich. Działania projektowe powinny możliwie szeroko wpływać na otoczenie szkoły. Realizowany projekt będzie także wspierał międzynarodowe wymiany grup uczniów w celu promowania wartości związanych z tolerancją i włączeniem społecznym.

Projekt realizowany przez Zespół Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących dotyczy problemu Zużytego Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego (ZSEE), w szczególności jego składowania, transportu i recyklingu, a także wpływu złego postępowania z ZSEE, które ma szkodliwy wpływ zarówno na środowisko naturalne, jak i zdrowie człowieka. Dzięki projektowi uczniowie i nauczyciele będą mieli okazję zapoznać się z problemami ZSEE nie tylko w Polsce ale również w krajach partnerskich, rozpoczną międzynarodową współpracę, co również podwyższy ich poziom znajomości języka angielskiego, w którym realizowany jest projekt. Będzie to też okazja do poznania nowych kultur i zwyczajów krajów partnerskich.

W tym tygodniu szkoła realizuje Międzynarodowe Spotkanie Projektowe koordynatorów szkół partnerskich. Kolejnymi etapami realizacji projektu będą działania służące uczeniu się, nauczaniu i szkoleniom – w tym krótkoterminowe wymiany grup uczniów.

 Partnerskimi szkołami Zespołu Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących są: MAHMET AKIF ERSOY ANADOLU LISESI – liceum z Izmiru w Turcji, LICEUL TEORETIC GRIGORE ANTIPA – liceum z Botosani w Rumunii, LICEO SCIENTIFICO MARIE CURIE – z Giulianovej we Włoszech oraz AGRUPAMENTO DE ESCOLAS DE FAJOES – z Fajoes w Portugalii.

  Głównym koordynatorem projektu jest liceum z Turcji. Koordynatorkami projektu w Zespole Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących są Marzena Gałka i Anna Kraczowska, nauczycielki języka angielskiego.

 

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.