- Reklama -

- Reklama -

„Elektryk” życzy Wesołych Świąt (FILM)

19 grudnia, jak co roku w Regionalnym Centrum Edukacji Zawodowej w Biłgoraju odbyły się jasełka przygotowane przez uczniów oraz nauczycieli tej szkoły. Po akademii uczniowie wspólnie kolędowali po klasach.

- Reklama -

 

Już został niecały tydzień do dnia Bożego Narodzenia. Z tej okazji, jak każdego roku, uczniowie Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w Biłgoraju, przygotowali jasełka. Młodzież zaprezentowała bożonarodzeniowy spektakl, w którym przypomnieli wydarzenia, jakie na kartach swej Ewangelii opisał św. Łukasz. Można było również usłyszeć kolędy w wykonaniu utalentowanej młodzieży zespołu RCEZ Band pod kierownictwem nauczyciela Elektryka-Marcina Łukaszczyka.

-Młodzież bardzo chętnie udziela się w tego typu akcjach i inicjatywach. Wydaje mi się, że w ogóle bardzo lubią grę w teatrze oraz śpiewanie i czują taki dryg do występów scenicznych. Jest to również doskonała okazja, żeby młodego człowieka zachęcić do jakiejś aktywności, do odkrycia jakiegoś nowego talentu-opowiada ks. Mateusz Januszewski, katecheta w Regionalnym Centrum Edukacji Zawodowej w Biłgoraju. -W ten czas przede wszystkim chrześcijanin powinien oczekiwać na przyjście Pana Jezusa, czyli wzbudzić choć troszeczkę tęsknoty za Panem Jezusem. Po drugie z duchowego punktu widzenia, powinien zatroszczyć się o dar pięknego, czystego serca gdzie Pan Jezus przyjdzie w postaci Komunii Świętej w czasie Mszy Świętej. To jest najważniejszy wymiar świąt przyzywany przez chrześcijan-przyjąć Komunię Świętą w tym dniu. Oczywiście za nim do tego przystąpimy, musimy również skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania, usunąć grzech ze swojego serca. Oczywiście chrześcijańskim wymiarem jest przeżywanie tych świąt w gronie rodziny, w życzliwej atmosferze, nie poruszając trudnych tematów, tylko skupić się na tym, co nas łączy, na wierze, na Panu Jezusie. Niech nie zabraknie śpiewu kolęd, również prezentów-zwyczajnych gestów dobroci, których powinno być w tych dniach jak najwięcej-dodaje.

- Reklama -

Fantastyczne jasełka przygotowali nauczyciele Religii Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w Biłgoraju: Aneta Golba, Agnieszka Złamańska oraz ks. Mateusz Januszewski.

Zdrowych, Radosnych i Wesołych Świąt...

Podczas uroczystości nie zabrakło również życzeń, które wszystkim uczniom złożyła dyrekcja szkoły.

-Boże Narodzenie to czas szczególny, w którym zatrzymujemy się i zapominamy o trudach dnia codziennego, składając sobie nawzajem życzenia. Pragnę w imieniu swoim oraz całej Dyrekcji i Kierownictwa szkoły złożyć wszystkim uczniom Życzenia Świąteczne i Noworoczne. Życzę zdrowych, spokojnych i radosnych i wesołych Świąt Bożego Narodzenia. Niech będzie to czas świąteczny, przepełniony radością, miłością, ciepłą atmosferą domu rodzinnego-mówi wicedyrektor Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w Biłgoraju, Jarosław Dubiel.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź