- Reklama -

- Reklama -

Dwie osoby zginęły, zatrzymano 68 nietrzeźwych kierowców

Dziewięć wypadków drogowych, w których zginęły dwie osoby, a siedem odniosło obrażenia to poświąteczny bilans na drogach województwa lubelskiego. Policjanci zatrzymali 68 nietrzeźwych kierujących. Na drogach Lubelszczyzny doszło także do 104 kolizji drogowych.

- Reklama -

Minione trzy dni świątecznego weekendu to czas wytężonej pracy policjantów. Funkcjonariusze czuwali nad bezpieczeństwem tych, którzy wyruszyli w podróż. Zadaniem policjantów było zapewnienie płynności ruchu na głównych ciągach komunikacyjnych oraz prowadzenie wzmożonych kontroli.

Policjanci, wykorzystując w służbie mierniki prędkości oraz wideorejestratory, egzekwowali od kierujących pojazdami przestrzegania ograniczeń prędkości, kontrolowali również stan trzeźwości kierowców, a także korzystanie z pasów bezpieczeństwa i właściwe przewożenie dzieci w pojazdach. Reagowali na nieprawidłowe zachowania kierujących pojazdami wobec pieszych, zwłaszcza w rejonie oznakowanych przejść.

Od soboty do poniedziałku na drogach województwa lubelskiego doszło do 9 wypadków drogowych, w których 2 osoby poniosły śmierć, a 7 odniosło obrażenia. Odnotowaliśmy także 104 kolizje drogowe. Podczas kontroli drogowych wyeliminowanych z ruchu zostało także 68 nietrzeźwych kierujących – relacjonuje komisarz Anna Kamola z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie. 

- Reklama -

1 komentarz
  1. stalker mówi

    co zmieniły nowe przepisy??? oprócz skoku na kase jaki ich był szczytny cel ale pisomatołki będą bić piane w obronie działdowskiej totalitarnej władzy

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.