- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Drzewo spadło na samochód

11 sierpnia nad częścią powiatu biłgorajskiego przeszła nawałnica. Jej wynikiem było zniszczenie wielu upraw rolnych oraz uszkodzenia pojazdów. Na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało.

Burze z gradem, które we wtorkowy wieczór przeszły nad naszym powiatem, przyniosły wiele zniszczeń. Największe straty jak zwykle ponieśli rolnicy, ponieważ plantacje tytoniu oraz zbóż zostały doszczętnie zniszczone przez żywioł. Informowali o tym mieszkańcy Aleksandrowa (galeria zdjęć).

Niestety, nie są to jedyne straty. W wyniku połamania drzewa został uszkodzony samochód osobowy przy zbiorniku wodnym w Józefowie. Na szczęście, nikomu nic poważnego się nie stało.

- Reklama -

– We wtorek straż pożarna interweniowała tylko trzy razy. Dwa razy do powalonych drzew oraz jeden do kolizji drogowej – mówi dyżurny straży pożarnej.

Pamiętajmy, żeby nie zatrzymywać się i nie szukać schronienia pod drzewami, słupami energetycznymi. Nawet zdrowe i silne drzewo może się przewrócić, mogą się połamać choćby drobniejsze jego gałęzie, które też potrafią zrobić szkodę na dachu pojazdu. Jeśli zdarzy nam się być świadkiem rażenia piorunem, musimy sprawdzić oddech poszkodowanego i zadzwonić po pomoc. Osobę trzeba ułożyć na boku i w miarę możliwości okryć. Należy osłonić rany oparzeniowe jałowym opatrunkiem. Jeśli porażony nie oddycha, stosujemy resuscytację. Nie obawiajmy się porażenia, ofiary piorunów nie kumulują ładunku elektrycznego.

Red.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.