- Reklama -

Dodatkowe godziny dla maturzystów

We wszystkich klasach maturalnych szkół podległych samorządowi Powiatu Biłgorajskiego przeprowadzone będą dodatkowe godziny zajęć z przedmiotów maturalnych. Decyzję o przyznaniu dodatkowych godzin lekcyjnych podjął Zarząd Powiatu na posiedzeniu w dniu 19 stycznia br.

W każdej klasie maturalnej zostanie przeprowadzonych 60 godzin zajęć dodatkowych z przedmiotów maturalnych. Dyrektorzy szkół pracują intensywnie nad ich zorganizowaniem. Chodzi o to, by zajęcia te przyniosły jak najlepsze efekty. Jak sygnalizują szkoły przygotowanie do matur będzie prowadzone także w ferie, w soboty, a nawet w niedziele.

- Reklama -

Starosta Marian Tokarski argumentując za taką decyzją stwierdził:

– Chociaż nasze szkoły osiągają świetne wyniki na tle województwa, to pomoc dla uczniów w przygotowaniu do matur jest zawsze bardzo dobrą inwestycją. Dodatkową pomoc otrzymają także uczniowie, którzy przygotowują się do egzaminów zawodowych w maju i czerwcu. Każda grupa ćwiczeniowa liczyć może na 10 godzin zajęć dodatkowych z przeznaczeniem na ten cel – wyjaśnił.

Ponadto Zarząd Powiatu zdecydował o zwiększeniu liczby godzin przyjęć w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Biłgoraju w zakresie badań i profilaktyki. To z pewnością wpłynie na skrócenie kolejek oczekujących.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.