- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Czy warto kupić przedszkolakowi dziecięcy stolik?

Zastanawiacie się nad kupnem dziecięcego stolika dla waszej pociechy, ale nie macie pewności, czy to dobry pomysł? Taki mebelek może wydawać się niepotrzebny w pokoju przedszkolaka. Dziecko bawi się chętnie na dywanie, a jeśli potrzebuje zasiąść do stołu, ma swoje wysokie krzesło. Za parę lat dostanie swoje pierwsze biurko… To błędne myślenie. Już dwulatka warto zachęcać do siedzenia przy blacie na ergonomicznym krześle, ponieważ zapobiega to rozwojowi wad postawy. To zresztą nie jedyna zaleta dziecięcych stolików.

- Reklama -

Ważne funkcje dziecięcych stolików

Odpowiednio dobrany dziecięcy stolik to miejsce, przy którym przedszkolakowi wygodnie rysować, tworzyć budowle z klocków czy układać puzzle. Dzięki temu zabawa sprawi mu więcej radości i zajmie go na dłużej. Wykonywanie różnych czynności na ograniczonej powierzchni blatu może posłużyć też wyrabianiu pożytecznych nawyków, np. utrzymywania porządku na stanowisku pracy. Z wykorzystaniem dziecięcego stolika łatwo zaaranżować kilkulatkowi własny kącik, w którym będzie czuł się „u siebie”, nawet jeśli nie ma jeszcze swojego własnego pokoju. Mały, lekki stolik można przestawić do ogrodu, a nawet zabrać ze sobą na wakacje, dzięki czemu wszędzie można stworzyć dziecku miejsce, w którym będzie czuło się bezpiecznie.

toyota Yaris

Rodzaje stolików dziecięcych

Decydując się na zakup dziecięcego stolika, mamy sporo opcji wyboru. W zależności od potrzeb możemy obdarować pociechę meblem drewnianym albo plastikowym. Każdy z wariantów ma swoje zalety, ale też pewne minusy. Drewniane stoliki dziecięce to zwykle bardzo ładne, solidnie wykonane meble, które posłużą długi czas. Są jednak zdecydowanie droższe od plastikowych i trudniej utrzymać je w czystości. Przewaga stolików z tworzywa jest także taka, że są lżejsze, bardziej mobilne, a bogactwo dostępnych wzorów i kolorów z pewnością ucieszy każdego malucha. Takie mebelki nie są jednak równie bezpieczne i stabilne jak drewniane. Szybciej się niszczą i z pewnością nie będą prezentować we wnętrzu równie estetycznie jak sosnowe drewno. Odrębną kategorią są dziecięce stoliki edukacyjne – drewniane lub plastikowe, z wmontowanymi na stałe elementami, które służą zabawie, a zarazem stymulują rozwój malucha. Takie mebelki z powiedzeniem mogą też posłużyć do rysowania czy lepienia z plasteliny.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie dziecięcego stolika?

Dodaj szybkie ogłoszenie drobne na naszym portalu:

Ostatecznym kryterium wyboru stolika powinny być komfort i bezpieczeństwo dziecka. Mebelek musi mieć odpowiednią wysokość, by malec siedział przy nim w prawidłowej, wygodnej pozycji. Ponieważ przedszkolaki szybko rosną, najlepiej jest wybrać stolik dziecięcy z regulowaną długością nóżek. Praktycznym rozwiązaniem będzie model składany, ponieważ z łatwością można go przetransportować. Niezależnie od tego czy zdecydujemy się na stolik drewniany, czy plastikowy, sprawdźmy, czy otrzymał on atesty, bez których przedmioty dla najmłodszych użytkowników w ogóle nie powinny zostać dopuszczone do sprzedaży detalicznej. Przy zakupie warto pozwolić dziecku dokonać samodzielnego wyboru spośród kilku opcji – wówczas chętniej korzystać będzie ze swojego nowego mebla.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.