Moto Tech

- Reklama -

Czas poić konie

Warsztaty, ćwiczenia z jazdy konnej, a także wycieczka są w planach Stowarzyszenia Przyjaciół Ziemi Biskiej. Wszystko za sprawą projektu "Czas poić konie", który otrzymał dofinansowanie z Funduszu Inicjatyw Obywatelskich.

– Chcemy dać dzieciakom alternatywną formę rozrywki – tak o projekcie mówi jego pomysłodawczyni Magdalena Kulińska ze Stowarzyszenia Przyjaciół Ziemi Biskiej. To już kolejna edycja projektu. Wcześniejsze działania stowarzyszenia spotkały się z dużym zainteresowaniem ze strony młodzieży. Stąd decyzja, aby je kontynuować.

W ramach projektu zaplanowano kilka różnych form pracy z dziećmi i młodzieżą. Będą zajęcia teoretyczne, podczas których uczestnicy projektu poznają zasady pisania projektów, dowiedzą się, co to jest analiza mocnych i słabych stron czy diagnoza i analiza środowiska. Będzie także szkolenie z wolontariatu i udzielania pierwszej pomocy.

- Reklama -

Kolejny blok zajęć to warsztaty terenowe. W ich realizacji stowarzyszeniu pomogą członkowie Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” z Lublina. Zaplanowane są ćwiczenia z jazdy konnej, surwiwal, marsze na orientację i paintball. Organizatorzy wymyślili, że dzieci i młodzież wezmą także udział w ćwiczeniach z musztry i strzelania.

Na zakończenie odbędzie się piknik niepodległościowy, w którym uczestnicy zaprezentują zdobyte umiejętności. Będą także konkursy i gry z nagrodami oraz zawody w biegach na orientację. W założeniach jest także wycieczka połączona ze zwiedzaniem miejsc ważnych dla historii Polski.

Udział w projekcie biorą dzieci i młodzież w wieku 11-16 lat oraz seniorzy. Realizacja projektu potrwa do końca roku, a finansowe wsparcie działań zapewnia Narodowy Instytut Wolności w ramach Funduszu Inicjatyw Obywatelskich.

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.