Romańczuk kandydat Eurowybory

- Reklama -

- Reklama -

Czas decyzji w Biłgoraju. Wiecie co proponują kandydaci na burmistrza?

Wszystko pięknie, ale znacie w ogóle program wyborczy kandydatów na burmistrza Biłgoraja? Spodziewamy się, że nie. Trudno, żeby było inaczej, skoro większość kandydatów unikało nawet debaty wyborczej. Nowa Gazeta Biłgorajska ma dla mieszkańców ściągawkę już w ostatnich godzinach przed ciszą wyborczą. Zadaliśmy całej piątce pytanie: Proszę podać pięć najważniejszych pomysłów i założeń swojego programu wyborczego. Czytajcie i wybierajcie swojego faworyta na niedzielę i na 5 najbliższych lat.

- Reklama -

IRENEUSZ BULICZ

Wraz ze wzrostem zamożności i aspiracji życiowych nasi mieszkańcy oczekują od swych władz lokalnych czegoś więcej niż dotychczas. Już nie wystarczą równe chodniki, asfalt, kanalizacja w każdym domu, czy lampa przy ulicy – to jest już traktowane jako oczywistość. Chcemy mieć zapewnioną godziwą edukację dla swych pociech, profesjonalną opiekę medyczną, wydajne szlaki komunikacyjne, poczucie bezpieczeństwa, przewidywalność przy prowadzeniu swych biznesów, wreszcie możliwość realizowania swych pasji w ramach tzw. przemysłu czasu wolnego. Nie oznacza to oczywiście, że przestanie się budować nowe drogi i rozwijać infrastrukturę – trzeba tylko wraz ze zmianami mentalnymi nieco inaczej, niż dotychczas, rozłożyć akcenty. Opracowując swój program, podzieliłem go na sześć filarów: praca i godna płaca, duma z młodych, relaks dla rodzin, urząd blisko mieszkańców, nowoczesna infrastruktura oraz troska o seniorów. Głównymi priorytetami są: budowa obwodnicy zachodniej Biłgoraja oraz w jej ramach utworzenie Biłgorajskiej Strefy Inwestycji, budowa miejskiej stacji paliw, powołanie pełnomocnika ds. młodzieży oraz kulturalne ożywienie centrum Biłgoraja (koncerty, wydarzenia, kino plenerowe, sylwester), przywrócenie komunikacji miejskiej w możliwym i efektywnym zakresie, budowa letniego basenu przy OSiR oraz wsparcie dla klubów sportowych.

urząd MArszałkowski projekt

WOJCIECH GLEŃ

Mój program wyborczy jest zbiorem pomysłów, które uważam za kluczowe dla rozwoju Biłgoraja. Każdy z nich jest ważny i realny do zrealizowania. Oto pięć kluczowych punktów: 1. „Biłgorajski Bon Żłobkowy” – to inicjatywa mająca na celu wsparcie rodzin z dziećmi do lat 3, poprzez częściowe pokrycie kosztów opieki żłobkowej, co wesprze młode rodziny w naszym mieście. 2. Wsparcie dla lokalnych przedsiębiorców – planuję tworzenie korzystnych warunków do inwestycji i rozwijania biznesu, co przełoży się na tworzenie nowych miejsc pracy i zwiększenie wpływów do budżetu miasta. 3. Walka ze smogiem – poprzez programy edukacyjne i dofinansowanie wymiany pieców, chcę poprawić jakość powietrza w Biłgoraju. 4. Modernizacja oczyszczalni ścieków – to krok ku lepszemu zarządzaniu zasobami naturalnymi i ochronie środowiska. 5. Rewitalizacja terenów wzdłuż rzek Biała i Czarna Łada – chcę stworzyć atrakcyjne miejsca wypoczynkowe, które będą dostosowane do potrzeb osób w każdym wieku, poprawiając jakość życia mieszkańców. Te inicjatywy odzwierciedlają moje zaangażowanie w rozwój Biłgoraja jako miejsca przyjaznego zarówno dla jego mieszkańców, jak i środowiska.

Dodaj szybkie ogłoszenie drobne na naszym portalu:

ANTONI KUCHARSKI

Może powiem o tych założeniach, które można zrealizować bez pomocy środków zewnętrznych. O modernizacji oczyszczalni ścieków, budowie obwodnicy zachodniej, czy budowie zalewu na Czarnej Ładzie mówi każdy. Wiemy, że sami ze środków budżetowych nie jesteśmy jako samorząd w stanie tego zrealizować. Ale chciałbym powiedzieć o działaniach, które możemy zrealizować sami. Wspieranie przedsiębiorców i stwarzanie warunków do rozwoju przedsiębiorczości np. pozyskiwanie nowych terenów inwestycyjnych, wspieranie stworzenia nowego terminalu przeładunkowego, strefa ekonomiczna, odpowiednia polityka podatkowa. Stworzenie taniej (opartej na alternatywnych źródłach energii) komunikacji miejskiej na terenie miasta, a także – w porozumieniu z Gminą – na terenie gminy Biłgoraj. Promocja miasta i regionu poprzez wprowadzenie do kalendarza Urzędu Miasta Regionalnych Targów Branżowych. Poprawa bezpieczeństwa w mieście – rozbudowa monitoringu miejskiego, doświetlenie przejść dla pieszych, strefy ograniczonego parkowania, policyjne patrole ponadnormatywne. Większe i skuteczniejsze wspieranie sportu i klubów sportowych, wspieranie inicjatyw młodych ludzi w zakresie sportu. Wszystkie te postulaty można zrealizować bez zbędnego obciążania budżetu miasta Biłgoraja, a służyłyby poprawie życia mieszkańców i rozwojowi Biłgoraja. Zachęcam jednak do zapoznania się z naszym szczegółowym programem, który zawiera szereg różnych propozycji i rozwiązań w wielu dziedzinach dotyczących miasta.

MARCIN ADAM MURA

Mój program wyborczy składa się z 10 punktów, które opisują i nakreślają obszary pracy, jaką chcę podjąć na rzecz mieszkańców Biłgoraja i rozwoju miasta. Dotyczą one kwestii inwestycji w infrastrukturę, w tym pozyskiwanie nowych inwestorów, stworzenie dla nich warunków do szybkiego i skutecznego inwestowania w Biłgoraju oraz podniesienie kwestii bezpieczeństwa poprzez budowę miejskiego monitoringu. Chcę także walczyć z wykluczeniem komunikacyjnym i zapewnić bezpłatny transport dla osób starszych, samotnych, nieposiadających środków komunikacji, celem załatwienia m.in. spraw urzędowych, wizyt u lekarza itp. Szczególne istotne jest wspieranie funkcjonowania sportu dzieci i młodzieży na terenie Biłgoraja, rozwijanie miejsc opieki nad dziećmi do lat 3, zwrócenie uwagi na potrzeby osób niepełnosprawnych (dzieci i starszych). Istotna jest transformacja energetyczna w odnawialne źródła energii na terenie Biłgoraja, poprawę infrastruktury drogowej w poszczególnych osiedlach Biłgoraja ze szczególnym uwzględnieniem tych rejonów miasta gdzie dynamicznie rozwija się budownictwo mieszkaniowe. Nie zapominam także o kwestii kultury, czas by wyszła ona poza mury BCK.

JANUSZ ROSŁAN

Inwestycje mające bardzo duże znaczenie dla wszystkich mieszkańców: – modernizacja ciepłowni miejskiej – ok. 6 tys. mieszkańców Biłgoraja korzysta z ciepła BPEC, a istniejące kotły są stare i nieefektywne. Poza tym musimy odchodzić od spalania węgla na rzecz energii odnawialnej. Nie możemy pozwolić, aby mieszkańcy mieli zimne grzejniki i nie mieli ciepłej wody, – modernizacja oczyszczalni ścieków, która wybudowana została pod koniec lat 90. i wymaga remontu oraz modernizacji. Jednym z jej elementów będzie hermetyzacja obiektów oczyszczalni wydzielających odory utrudniające życie mieszkańcom. II Sprawy społeczne: – zwiększenie nakładów na sport, kulturę i sprawy społeczne, w tym dotacji dla organizacji pozarządowych realizujących te zadania w celu zapewnienia mieszkańcom w każdym wieku bogatszej oferty spędzenia wolnego czasu. III Infrastruktura drogowa: – budowa ulic S. Knappa i I.B. Singera – ta inwestycja „otworzy” miasteczko na szlaku kultur, uczyni miasto atrakcyjniejszym turystycznie oraz zwiększy bezpieczeństwo dzieci Szkoły Podstawowej nr 5, – remont dróg osiedlowych w osiedlach Sitarska Kępy, Batorego, Śródmieście i innych oraz budowa ulic w osiedlu Rożnówka. IV Tereny zielone: – rewitalizacja historycznego Parku Pałacowego Rożnówka, który może pełnić funkcję „Central Parku”, służyć wypoczynkowi, rekreacji i kulturze, a przede wszystkim przywróci świetność temu uroczemu zakątkowi naszego miasta, – budowa bulwarów Białej Łady, – rewitalizacja skweru Saskiego, – zagospodarowanie arboretum przy ul. Polnej. V Realizowanie Strategii Rozwoju na lata 2024-2035, w tym: – utworzenie klastra energii, dążenie do dekarbonizacji, budowa instalacji fotowoltaicznych i magazynów energii, tworzenie start-upów, utrzymanie ulg podatkowych dla nowych inwestorów, wspieranie lokalnych przedsiębiorców, ochrona powietrza, wdrożenie polityki parkingowej, dążenie do budowy obwodnicy zachodniej, zwiększanie partycypacji społecznej.

- Reklama -

54 Komentarze
 1. True mówi

  wreszcie koniec Rosłana. Zła partia, jaką jest PiS ale ma duże poparcie w Biłgoraju, to wystawiła totalnego noname’a na kandydata na burmistrza i mimo dużej popularności PiSu to zajmie on czwarte miejsce w wyborach, przegrywając również z Murą

 2. Jacek mówi

  Kochani, żadnych borowców i pisowców!!!

  1. Anonim mówi

   Amen!

  2. Placek mówi

   Dobrze powiedziane. Nie stawiajmy też murów, żadnych

 3. Anonim mówi

  Czytając komentarze widzę, że boicie się Bulicza. Wczoraj miałem przyjemność porozmawiać z nim. Na pewno będę na niego glosował. Pisząc takie paszkwile na jego temat strzelacie sobie w stopę. Widać że trzęsiecie porami ze strachu.

  1. Anonim mówi

   portki się trzęsą – ale ze śmiechu nad tym komentem 😆

  2. Anonim mówi

   A gdzie paszkwile o Buliczu? proszę o wskazanie bo jakoś nie dostrzegłem.

   1. Anonim mówi

    Irek pisze w ciemno, nawet nie czyta 🙂

 4. A na mówi

  A co z osiedlem wesoła korczaka blok przy korczaka 4 się sypie pełno cpunow pijaków mają duże metraże nic z tym nie robią dzieci w tym bloku muszą się patrzeć na to

  1. Anonim mówi

   Już od dawna miasto zapowiadało, że ten teren ma być do przekształcenia. Jak byś śledził działania Urzebu to byś wiedział, że jest tam wyznaczony tzw. „obszar rewitalizacji”. Pierwszym punktem jest realizacja bloków przy Matrasia, aby mieszkańców „przenieść”. potem można się zabrać za ten teren kompleksowo – cały zaprojektować od nowa (nowe budynki i teren), no to wszystko co jest tam obecnie wymaga całkowitych zmian, a nie „pudrowania” (szkoda zresztą finansów na „pudrowanie”)

   1. Anonim mówi

    To co ma być na matriasa to dla ludzi z listy co się starają nie dla ludzi z korczaka czy wesołej, bo tu jedna linia mierzą czy człowiek pracujący czy pijak ćpun jedna linia i trzeba się męczyć i nic z tym nie robią z dzieckiem nie ma jak wyjść bo pełno pijaków gdzie staną tam sraja starając się o zamiane mieszkania to odpowiedź urzędu wystarczający metrasz

  2. Anonim mówi

   możecie zamieszkać na innym osiedlu jeżeli to wam sie nie podoba

   1. Anonim mówi

    Dobrze że tobie się podoba pełno pijaków i ćpunow tu a w bloku 4 to całkiem parodia idąc do kościoła butelki puszki z piwa kto to ma spezatac ci co nie piją czy może dzieci z rodzicami za pijakow mają sprzatac parodia

 5. REALIA mówi

  OBIEKTYWNA OCENA KANDYDATÓW NA BURMISTRZA:

  –I.Bulicz – napływowy kandydat z wybujałym ego (rozpędzony wiatrem PISu, który po nieudanej kandydaturze W.Glenia z poprzednich wyborów poszukiwał kogoś do wystawienia) – z programem zawierającymi w połowie „kopiuj wklej” z pomysłów i dokumentów już wdrażanych przez miasto, a w pozostałej części obiecanki-cacanki, „gruszki na wierzbie” bez przeprowadzonej diagnozy możliwości ich realizacji – szumne puste obietnice bez pokrycia, czy choćby przedstawienia pomysłu na źródła finansowania. „Karierowicz-Populista”, bez doświadczenia (chyba ze w parciu na szkło – brylowaniu na imprezach jako reprezentacja Starosty), bez własnych osiągnieć i ( o dziwo, pomimo wykształcenia prawniczego!) nie zdający sobie sprawy z obowiązującego prawa – co pokazuje jego program. Dużo medialnej otoczki, a kandydat „bańka mydlana”.

  – W.Gleń – podobno „dobry człowiek” , ale program też bardzo cienki: w większości nic odkrywczego (jak u Bulicza), w większości nic czego by obecny Burmistrz już nie realizował, a pozostałe punkty programu uwidaczniają kompletny brak znajomości obowiązujących przepisów i realnych możliwości – a co za tym idzie: nawet sobie nie zdaje sprawy jak wdrożyć to co proponuje lub kontynuować to co już się toczy. To w sumie mocno dziwi, jako, że jest radnym. Poprzednio startował na burmistrza jako „świeżak”, więc nie wiedział ( jak obecnie Bulicz), ale teraz po 5 latach „nauki” jako radny powinien sobie zdawać sprawę z podstaw choćby. (no i jeszcze nawiasem – wybaczcie, ale jego „wycofana charyzma” [która chyba ma być odczytywana jako skromność?] w kontekście kandydata na burmistrza jakoś mnie nie przekonuje).

  – A.Kucharski – jako osoba wydaje się takim hmm… „prostym” człowiekiem, co oczywiście co absolutnie nie jest wadą – bardziej nadaje się jednak na „sołtysa”. „Wesołek” ,któremu brak mu elokwencji i (znów wybaczcie) „odpowiedniej prezencji” jak na burmistrza. Co do programu – nie obiecuje „gruszek na wierzbie”, co zaletą, ale jednak bez polotu – dużo ogólników, bez ambicji- bez wizji rozwoju miasta. Bez pomysłu. Zresztą jak sam w jednym filmiku: „kampania kampanią , ale pracować trzeba”, a on jakoś się specjalnie nie wykazał jako radny – zresztą jego hmm… wystąpienie” ( czy co to miało być?) na ostatniej sesji Rady Miasta samo mówi przez się.

  – M.Mura – myślę, ze tu nawet jest komentarz zbędny. Ten kandydat swoją kampanią sam sobie „wizytówkę” wystawia. Dodatkowo przy gronie takich , co lubują się w „brudnych” kampaniach. Żenada.

  – J. Rosłan – osoba może już „nienajmłodsza” (co tak chętnie zarzuca mu konkurencja) – i to chyba jedyny „minus” (???) jaki można pod jego adresem skierować. W pozostałych aspektach bije „na łeb na szyję” jakże ambitnych konkurentów. Wg mnie to jedyna realistyczna i konkretna kandydatura osoby, dzięki której miasto na przestrzeni ostatnich lat wypiękniało, staje się bardziej uporządkowane, sprawne komunikacyjnie, ekologiczne i coraz lepiej się w nim żyje. Nie jest przy tym „pyszałkiem” (w przeciwieństwie do niektórych konkurentów), potrafi się odpowiednio wypowiedzieć i reprezentować miasto gdy trzeba. Rozwija miasto „Z głową” , nie obiecuje „gruszek na wierzbie”, ale ma konkrety (choć są ambitne, to do zrealizowania) – niektóre są już w toku inne planowane ( i jakże chętnie podkradane do swoich programów przez konkurentów i szumnie rozgłaszane jako „ich”). Co do doświadczenia w administracji i znajomości realiów – chyba nie trzeba nikogo przekonywać po tylu latach zarządzania miastem.

  1. Do Paweł J. mówi

   przestań pisać w komentarze w czasie pracy,
   bo po zmianie burmistrza na pewno nie będzie tam pracował z takim podejsciem,
   więc Szanuj pracę 🙂

   1. Realia mówi

    🙂 muszę Cie rozczarować – nie jestem żadnym Pawłem J., ale czuję sugestię jakoby chodziło o tego pracującego w urzędzie. No wyobraź sobie, że nie tylko urzednicy interesują się miastem ( oni zreszta akurat muszą sie interesować, oprocz tego ze zapewna chcą skoro tam pracują). Są też tacy mieszkancy ( i żem jednym z nich) których interesuje aby mieć „racjonalnego” gospodarza w swoim mieście, a nie „experymenty” lub „kabareciarzy”. To nasze miasto – miejmy GODNEGO reprezentanta. Tego nam wszystkim życzę.
    Ufam, że sądzisz podobnie 😉

  2. Taki 1 mówi

   dobre podsumowanie

  3. Mieszkaniec mówi

   Obiektywna ocena? Nie sądzę. Obrażanie innych kandytatów jest bardzo słabym zagraniem, wiedząc że obecny burmistrz wg banerów i pewnej gazety ma swoje za uszami. To mieszkańcy Biłgoraja zdecydują kto zostanie burmistrzem. Ocenę kandydatów należy zostawić im, a jeśli jesteś mieszkańcem Biłgoraja to głosuj wg własnego upodobania. Nikt nie potrzebuje twoich przemyśleń.

   1. Realia mówi

    Mieszkanco , zastanawiam sie którego z kandydatow w mojej ocenie wg szaniwnego Mieszkanca „obraziłem”? Hmm, czyżby chodziło o tego którego za którym stoja wlasnie „banery” i „pewna gazeta” , o ktorych wspominasz? Jeśli tak to faktycznie pozostawię to jednak bez komentarza 😉.
    Przemyśleń moich wcale nie musisz czytać, ale dzielenia sie takowymi chyba nie ma zakazu hmm? podobnie jak nie ma zakazu abys mial inne zdanie ode mnie. Może wg Mieszkanca powinny być tego typu ograniczenia?🤔
    Niezależnie od scenariusza Twych myśli oraz wyraznej irytacji moimi przemsyleniami, ja ufam w mądrość Wyborców. 🙂

 6. Stan mówi

  Może by Pan Burmistrz wymienił kotły wszystkim mieszkańcom , my też płacimy podatki.

  1. Czytelnick mówi

   przecież tyle się mówi o dofinansowaniach na termo modernizację np: ocieplanie domu, wymianę pieca itd także długopis w rękę i wypełniaj wnioski

 7. Olek mówi

  czytając komentarze niektóre mają jaką myśl, a niektórzy piszą z zazdrości aby się wyżyć bo gdyby mieli dowagę i stanęli do konfrontacji z kandydatami na burmistrza to niewiele mieli by do powiedzenia bo ich inteligencja jest na niskim poziomie

  1. anna mówi

   Podobnie jak twoja interpunkcja….

 8. Marta mówi

  Marcin Mura – jedyna sluszna opcja na Burmistrza.

  1. mac mówi

   przestań sie ośmieszać. jego miejsce jest co najwyżej jako starszy specjalista dojenia krów

   1. Anonim mówi

    Ototo! 😆 ta funkcja jego godna, a i on jej.
    no bo serio – z czym do ludzi

  2. Maciek z klanu mówi

   mura może liczy na 1promil conajwyżej poparcia z wiadomych powodów. Marcin 6 przykazanie nam przytocz bo czekamy i pochwal się wyksztaceniem.

 9. Marta mówi

  Brawo Mura masz nąsz głos,
  osiedle będzie głosować!!!

  1. Anonim mówi

   Marto – wypowiadasz się za cale osiedle? A które? Bo chce wiedzieć czy też w moim imieniu

 10. Anonim mówi

  Pan Bulicz jak zwykle konkretnie. Śledzę całą kampanię od początku i Pan Bulicz jest odpowiednią osobą na fotel burmistrza. Ma mój głos

  1. Haha mówi

   konkrety są takie że Bulicza to nawet Mura wyprzedzi

   1. Marcin mówi

    rozwój intelektualny kantydata m. nie pozwala mu niestety nawet na sznurowadłem butów pozostałym kandydatem i bez znaczenie któremu bo każdy z nich coś sobą reprezentuje

  2. Anonim mówi

   rozumiem, że to Żart – i to niezły 😆

 11. Czytelnick mówi

  brawo dla Pana Janusza Rosłana konkretne realizację które są potrzebne mieszkańcom jak ogrzewanie, oczyszczalnia, drogi, energetyka i miejsca wypoczynku a nie bzdury i komiczne pomysły konkurencji stacje paliw i kolejne baseny

  1. Anonim mówi

   Pełna zgoda.

 12. Anonim mówi

  Przed wyborami oni wszyscy obiecają wszystko nawet że zrobią to co niemozliwe a po wyborach to samo. obecny Burmistrz dla miasta nie zrobił nic. To Starosta robi basen i autodrom. Będziecie jeszcze płakać za tą władzą. Koalicja 13 grudnia pokaże wam po wyborach jaka będzie w Biłgoraju kraina mlekiem płynaca.

  1. Anonim mówi

   nie ma to jak politykować- prawda jest taka że Autodromu by nie było gdyby Burmistrz nie przekazał za darmo Starostwu działki pod te inwestycje – właśnie dla realizacji Autodromu.
   A basen tylko dlatego że akurat taka była parta rządząca – rozdająca kasę.
   Teraz środki będzie rozdawał rząd inny, więc chocby z tego względu nie warto zamykać sobie ścieżki pozyskania środków tylko realnie ocenić szanse Biłgoraja na ich pozyskiwanie i dalszy rozwoj miasta – nie ulega watiwosci że na to ma największe szanse ma obecny Burmistrz.

  2. Anonim mówi

   wlasciwe to WSZYSTKO dla WSZYSTKICH obiecuje najbardziej Bulicz 😛 – rownie dobrze moglby jeszcze dopisac do programu swojego,ze wychoduje kaczkę znoszącą „złote jajka” i że będzie je spieniężał – w ten sposób dokona realizacji obietnic wyborczych 🤣

 13. Asia mówi

  A gdzie mieszkania dla ludzi których nie stać kupić komunalne socjalne pijaki i cpuny maja po 3 pokoje a rodziny z dziećmi mają zaledwie 26 metrów nie ma miejsca na biurko a p Roslan i radni p Jasiński z p Marta odpisują wystarczający metrasz a gdzie dziecko nie ma swojego konta nawet na biurko

   1. Anonim mówi

    I co z tego jak z korczaka I wesołej nikomu nie dadzą To jest dla osób z listy I starających się o mieszkania , a starając się iść z tych bloków odpowiedz jest wystaraczajacy metrasz i trzeba z cpunami i pijakami mieszkac

  1. odpowiedzialność mówi

   Zanim się urodzi dzieci/dziecko trzeba się zastanowić, czy się dojrzało do tej decyzji i roli rodzica.
   A nie szukać potem pomocy od burmistrza.

 14. pan COGITO mówi

  Philipp Fritz, warszawski korespondent poczytnego niemieckiego dziennika „Die Welt”, stwierdził, że Centralny Port Komunikacyjny (CPK) może stać się konkurencją dla lotnisk niemieckich. Autor ocenia, że obecnie nie da się ostatecznie stwierdzić, jaki kształt przyjmie finalnie inwestycja, choć jest zdania, że będzie ona kontynuowana. Już pewne że nie , tusk zlikwiduje te inie tylko te inwestycje w zamian otrzyma dobrze płatny stołek w Brukseli .

 15. Anonim mówi

  słabo w tej kampanii wypadł gleń i stracił mój głos

  1. Tak mówi

   zgadzam się – słabo.
   Bulicz tez, pomimo szumnej medialnej otoczki i mocnego parcia na szkło. Na niego i tak nie zamierzałem głosować – jeśli chce władzy to może na rodzinnej Ksiezpolanskiej ziemi wypadaloby starowac i ją rozwijać.

   1. Plastusiowy Pamiętnik mówi

    ale banerów miał najwięcej i w tym wygrał z pozostałymi zdecydowanie, nieważne że bez zgody zarządców dróg, czyli niezgodnie z prawem, ale już może otwierać szampana za wygraną w konkursie baneroza biłgorajska. Pytanie, co na to wyborcy?

    1. Anonim mówi

     fakt – laur za „baneroze”! a sponsoruje ja zapewne popierajaca go „jedyna słuszna partia”, która tak bardzo by chciała mieć „swojego” politycznego figuranta u władzy – bo przeciez mniejsza dla nich o przyszłość miasta. Mam nadzieję, że świadomych obywateli jest więcej niż tych zaślepionych – i że promowane szumnie „wydmuszki” spotkają się ze sprawiedliwą oceną wyborców

     1. Anonim mówi

      Apeluje do wszystkich mieszkańców. Popatrzcie na miasto, na te wszystkie banery powieszone przy drogach (miejskich, powiatowych i wojewódzkich), na ogrodzeniach placów zabaw, na terenie spółdzielni itd., popatrzcie, kto na nich jest i miejcie świadomość, że te banery wiszą tam nielegalnie. Ci ludzie łamią prawo i nic sobie z tego nie robią. Robia to świadomie licząc że po wygranych wyborach nikt ich nie będzie rozliczał. Postępują tak przed wyborami i teraz pojawia się pytanie jak będą postępować po wyborach????

 16. pan COGITO mówi

  Pamiętamy jak tusk obiecał że zaraz PO wyborach pojedzie i odblokuje pieniądze z KPO , dziś wiemy że kłamał i nie tylko o tym . Pieniądze z KPO otrzymamy tylko małą część bo to one jaki nowe podatki będą zasilać słabnącą gospodarkę niemiecką, no oczywiście spłacimy całość.

 17. pan COGITO mówi

  Już niemal pewne , kluczowe inwestycje dla rozwoju Polski jak CPK , PORT KONTENEROWY zostaną nie wstrzymane a zlikwidowane . tussk tzn. jego marionetki szukają audytora który za grube miliony by pod tym się podpisał .O tym pisze prasa niemiecka m.i. Bild że to zagrozi niemieckim portom i lotniskom no i oczywiście wpływom z opłat z Cargo.

 18. pan COGITO mówi

  Spodziewam się w połowie roku nowelizacji budżetu państwa z urealnieniem dochodów, ale to będzie oznaczało także cięcia wydatków i niestety, być może to będzie dotyczyło programów społecznych i – nie daj Boże – także wydatków na zbrojenia – ocenił w rozmowie z Niezalezna.pl poseł (PiS) Zbigniew Kuźmiuk, komentując niepokojące informacje GUS. Dodał, że gdyby doszło do wszczęcia wobec Polski procedury nadmiernego deficytu, „oszczędności musiały by być drastyczne”. Polecam to tym co głosowali na KOalicje 13 grudnia

 19. az mówi

  Tylko się nie pozabijajcie w tym festiwalu wkładania łap do nie swojej kieszeni.
  O ile te gruszki na wierzbie podniosą podatki w mieście i ile firm zawinie się z tego przylądka obietnic nie za swoje pieniądze?

  1. Sumienie mówi

   akurat kandydat marcin powinien zostać objęty stała obserwacja.

   1. Anonim mówi

    o tak i jego pobratymcy redagujacy „wały biłgorajskie” też

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.