Coraz większe zainteresowanie samochodami elektrycznymi

Zwiększenie popularności modeli elektrycznych w poszczególnych krajach europejskich miało związek przede wszystkim z wdrożeniem wsparcia dla zakupu tych samochodów oraz rozwojem infrastruktury służącej do ładowania akumulatorów. Po europejskich drogach jeździ obecnie ponad pół mln pojazdów elektrycznych.

Marka Renault jest liderem w segmencie samochodów elektrycznych z udziałem wynoszącym 23,8 proc. W 2017 roku zarejestrowano 35 535 egzemplarzy samochodów francuskiej marki napędzanych prądem i jest to wzrost o 38,4 proc. w stosunku do roku 2016. Najlepiej sprzedającym się modelem elektrycznym w Europie po raz kolejny było Renault Zoe, które niedawno zostało docenione także na rynku aut używanych. Samochód znajduje się na pierwszym miejscu sprzedaży już trzeci rok z rzędu.

Chcąc przybliżyć samochody elektryczne na lokalnym rynku, zamojski koncesjoner Renault i Dacii firma Euro-Car Sp z o.o. w Zamościu organizuje w dniach 12-16 lutego prezentację i jazdę próbną samochodem elektrycznym Renault Kangoo ZE. Informację o jeździe próbnej można uzyskać pod numerem tel. 84 638 99 66.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.