- Reklama -

- Reklama -

Chyba już mamy wakacje (zdjęcia)

Oficjalnie zakończenie roku szkolnego dopiero w piątek 24 czerwca, ale wakacje chyba już się zaczęły. Mamy coraz więcej zdjęć uczniów z powiatu biłgorajskiego, którzy byli na wycieczce, są na wyjeździe, albo właśnie się wybierają. Tym razem uczniowie Szkoły Podstawowej w Tereszpolu-Kukiełkach. Wrócili właśnie z Rzeszowa.

- Reklama -

Program zwiedzania był bardzo bogaty. Uczniowie obejrzeli spektakl „Czterej muzykanci z Bremy” w Teatrze Maska. Dzieci dowiedziały się ciekawostek związanych z teatrem, poznały rodzaje lalek i masek – przekazuje szkoła.
Jednak największą atrakcją było zwiedzanie Muzeum Dobranocek. Uczniowie podziwiali unikatowe pacynki Jacka i Agatki – pierwszej polskiej dobranocki – oraz projekty postaci, scenariusze i scenopisy obrazowe z popularnych animacji dla dzieci. Oprócz pamiątek związanych ze światem animacji, uwagę zwracały plakietki, kolekcje numizmatów, figurki oraz przedmioty codziennego użytku, ozdobione wizerunkami dobranockowych postaci. Dzieci uczestniczyły w pokazie filmowym popularnych kreskówek: „Reksia”, ” Kota Filemona”, „Bolka i Lolka”, „Gąski Balbinki”.
Wyjazd dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

- Reklama -

 

 

 

fot. Biblioteka Publiczna Gminy Tereszpol

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź