- Reklama -

Chcą zrobić porządek z reklamami. Wypowiedz się, co o tym myślisz

Na stronie Miasta Biłgoraj pojawiła się ankieta konsultacyjna dotycząca obiektów małej architektury, a w szczególności reklam. "Zapraszamy mieszkańców zainteresowanych tematyką przestrzeni naszego miasta do wypełnienia krótkiej ankiety, która pozwoli zbadać opinię publiczną na temat obiektów małej architektury, a w szczególności reklam w krajobrazie naszego miasta" – czytamy w komunikacie. 

Każdy zainteresowany może odpowiedzieć na kilka prostych pytań. Czy zauważa Pan/Pani nadmiar reklam na terenie miasta Biłgoraj? Czy Pana/Pani zdaniem przepisy prawa powinny regulować ich ilość, lokalizację, wielkość, kolorystykę? Czy według Pana/Pani dopuszczalne jest zasłanianie reklamami budynków bez żadnych ograniczeń?

Urzędnicy chcą wiedzieć, czy mieszkańcy oceniają reklamy negatywnie czy też pozytywnie oraz co myślą o umieszczeniu reklam w pobliżu miejsc kultu religijnego oraz miejsc pamięci. Ratusz pyta mieszkańców także o sytuowanie ogrodzeń przy terenach publicznych – czy powinno to być regulowane przepisami. W ankiecie należy wskazać także osiedle, którego dotyczą odpowiedzi.
Biłgoraj to nie jedyne miasto, które chce uporządkować reklamy w przestrzeni publicznej. W niektórych aglomeracjach trwają już prace związane z podjęciem uchwał, które mają uregulować zasady obecności reklam. Zmiany mają m.in. ograniczyć zamieszczanie jaskrawych wyświetlaczy i ekranów oraz zapobiec zasłanianiu przez reklamy architektury budynków.
Wypełnienie ankiety potrwa kilka minut. Formularz ankiety znajduje się tu: https://www.bilgoraj.pl/poll/

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.