Cegielniana w remoncie

Ulica Cegielniana w Biłgoraju przechodzi gruntowny remont. Powstały już nowe chodniki i ścieżka rowerowa. Teraz przyszedł czas na poprawę nawierzchni.

  Trwa kolejny etap przebudowy ul. Cegielnianej w Biłgoraju. Powstał już chodnik i ścieżka rowerowa po stronie północnej ulicy. W minionym roku taka inwestycja została wykonana po stronie południowej. Remont nawierzchni od ul. Długiej do ul. Poniatowskiego kosztuje blisko 300 tys. zł. Prace mają być wykonane do końca października. Obecnie na ul. Cegielnianej przebudowany został chodnik wraz ze zjazdami oraz wybudowana została ścieżka rowerowa. Przebudowano również elementy odwodnienia. Ścieżka rowerowa została wykonana z kostki brukowej grubości 6 cm typu Holland bez fazy w kolorze czerwonym

Dotychczasowy chodnik przy ulicy był w fatalnym stanie. Krawężniki betonowe były zniszczone, miały widoczne ubytki i odchylenia. Chodnik wykonany z płyt betonowych zdeformował się. Posiadał liczne uszkodzenia obrzeży, miejscami przerósł trawą. Zjazdy nie posiadały jednolitej nawierzchni, miejscami były utwardzone prefabrykatami betonowymi. Miejscami były to zjazdy o nawierzchni bitumicznej.

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.