- Reklama -

Caritas też pomaga. Kromka chleba dla sąsiada

 

– Nasi wolontariusze już odwiedzają seniorów robiąc np. zakupy. Wśród nich jest wielu potrzebujących wsparcia materialnego. To z myślą o nich rozpoczynamy akcję „Kromka chleba dla sąsiada”. Z góry dziękuję wszystkim, którzy się zaangażują w te akcję – mówi Mirosław Kita, Koordynator Wolontariatu Rejonu Biłgorajskiego.

Apel Caritasu

W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa apelujemy do mieszkańców Biłgoraja i okolic o szczególną ochronę osób starszych, którym zaleca się unikanie dużych skupisk ludzkich. Apelujemy o okazywanie sąsiedzkiej troski i pomoc seniorom w zakupach.

- Reklama -

Idąc dalej Caritas zachęca do włączenia się w akcję „Kromka chleba dla sąsiada”, która pozwoli na objęcie pomocą żywnościową jak największej liczby potrzebujących. Caritas Rejonu Biłgorajskiego prowadzi zbiórkę żywności i środków chemicznych, które przekażemy najbardziej potrzebującym w naszym rejonie. Nasi wolontariusze już odwiedzają seniorów i są wśród nich osoby ubogie, które oczekują naszego wsparcia. Każdy kto pragnie przekazać na ten cel dary (nawet nie wychodząc z domu) proszony jest o kontakt telefoniczny z koordynatorem Caritas Rejonu Biłgorajskiego: tel. 606 423 410.

Ponadto we współpracy z Urzędem Miasta Biłgoraja nasi wolontariusze biorą udział w akcji „Zakupy dla Seniora” . Pod numerem tel. 84 686 96 80, każdy senior będący w potrzebie może uzyskać pomoc w zrobieniu zakupów (dzwonić od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 – 15.00).

W tym szczególnym dla nas wszystkich czasie pamiętajmy w sposób szczególny o osobach, które mogą być w grupie ryzyka.

Red. 

- Reklama -

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.