Cała szkoła dla Igi

Szkolne sale i korytarze zapełniły się w sobotę, 18 listopada, po brzegi. Wszystko za sprawą imprezy charytatywnej "Dzień Jesiennego Liścia", na którą po raz 16. zaprosiła społeczność Szkoły Podstawowej nr 5 im. Księdza Jana Twardowskiego w Biłgoraju. 

W tym roku wydarzenie przebiegało pod hasłem "Razem dla Igi". Dziewczynka, dla której zbierane były fundusze, pochodzi z podbiłgorajskiej miejscowości. Od urodzenia cierpi na padaczkę lekooporną, potrzebuje pieniędzy na kosztowną rehabilitację i wizyty w niemieckiej klinice, gdzie przebywa pod obserwacją specjalistów. "Dzień Jesiennego Liścia" w poprzednich edycjach dedykowany był innym dzieciom. Zbierano pieniądze dla Hani Bogdanowicz, Michałka Telekało, Jasia Smiglewskiego. Dzięki wspólnemu wysiłkowi udało się pozyskać ponad 400 tys. zł. 

Także w tym roku mieszkańcy Biłgoraja nie zawiedli. Szkolne korytarze zamieniły się w tłoczny kiermasz, podczas którego można było kupić domowe ciasta, przetwory, naleśniki, pierogi czy bigos. Tradycyjnie odbywa się też licytacja przedmiotów przekazanych przez osoby prywatne oraz instytucje, m.in. pióro z grawerem Pierwszej Damy Agaty Kornhauser-Duda, piłkę z autografami zawodników Lecha Poznań, książkę z dedykacją Ewy Wachowicz czy siostry Anastazji oraz płyty DVD z autografem Macieja Stuhra. W akcję włączyli się także, marszałkowie Sejmu i Senatu, ministrowie, posłowie, europosłowie, sportowcy i przedsiębiorcy. Mnóstwo pracy wykonali rodzice wraz z dziećmi, przygotowując stoiska i kiermasz oraz nauczyciele szkoły, którzy przygotowali sklepik "Pod złotą rybką". W przygotowania kiermaszu włączyli się także członkowie zespołu "Łasuch" z Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Uroczystego otwarcia imprezy dokonała dyrektor szkoły Teresa Bogdanowicz-Bordzań. – Już po raz 16. wspólnie organizujemy akcję "Dzień Jesiennego Liścia". Organizuje ją społeczność szkolna przy ogromnym wsparciu dobroczyńców. Są nimi mieszkańcy naszego miasta, firmy, instytucje, przyjaciele szkoły. Osoby, które mają wspaniałe i dobre serce, które wiedzą, jak bardzo ważną sprawą jest pomagać innym  mówiła.  


 

Pani dyrektor przedstawiła historię małej bohaterki – Igi Pawelec  której w tym roku był dedykowany "Dzień Jesiennego Liścia". Dziewczynka z powodu przeziębienia nie mogła wziąć udziału w imprezie, obecni byli natomiast jej rodzice. Przejęci dziękowali wszystkim osobom za wysiłek i zaangażowanie. Widać było ich ogromne wzruszenie. 

Dzięki organizacji kiermaszu i licytacji w sumie uzbierano aż ponad 79 tys. zł! To rekordowa kwota, która pobiła dotychczasowe rekordy. Społeczność szkoły znów stanęła na wysokości zadania. Dziękujemy!

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.