- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Było ściernisko, a będzie w Józefowie basen i lotnisko!

Jest rok 2021. Józefów. Grupa turystów z Europy Zachodniej właśnie wylądowała na miejscowym lotnisku (ciekawe, czyim imieniem zostało nazwane). Podmiejskie autobusy zabierają przybyszów do ośrodka wypoczynkowego słynnego z basenów, spa, odnowy biologicznej z salami fitness i aerobiku. Autobus mija miejscowy rynek, za oknami przesuwa się zabudowa w stylu architektonicznym charakterystycznym dla tutejszego regionu, obok park z fontanną już z pięknymi mozaikami i krystaliczną wodą, gdzie odbywają się liczne festiwale filmowe i teatralne. Wzrok przyciągają kolorowe szyldy czeladników i rzemieślników, gdzie przyjezdni zaopatrują się w ręcznie robione gliniane naczynia, szyte na miarę buty, zioła i miejscowe specjały z minimłyna. Szybko mija podróż po gładkiej nawierzchni. Mijamy nowoczesne kino, teatr i zbliżamy się do kamiennego amfiteatru „Epidauros” obok prehistorycznego oceanarium 3D, aby na chwilę zatrzymać się i podziwiać Roztoczański Dwór Edukacyjny. To tutaj można zapoznać się z metodą wypalania wapna w wapielni, czy poobserwować zwierzęta w ich naturalnym środowisku.

W oddali Uniwersytet Trzeciego Wieku i światła wioski „Jagodowej”. Mija nas patrol policji na rowerach elektrycznych. W oddali odgłosy z miejscowej kuźni i przejeżdżających pociągów…

Czy to tylko marzenia, a jeżeli tak, to czyje? Nie, mój Drogi Czytelniku. To Strategia Rozwoju Gminy Józefów na lata 2015-2030 i Program Rozwoju Gminy Józefów na lata 2015-2021, w oparciu cyt: „o jej zweryfikowany potencjał, zasoby oraz możliwości rozwojowe”.

- Reklama -

Obudzimy się w innej rzeczywistości, jak to mówił Burmistrz Józefowa Pan Roman Dziura (por. wywiad dla NOWej Gazety Biłgorajskiej 02.11.2014 roku).

Tylko czy my żyjemy w tej samej rzeczywistości i w tym samym mieście, Panie Romanie?

Andrzej Kluczkowski

- Reklama -

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.