- Reklama -

- Reklama -

Biłgorajska satyra w Tłusty Czwartek (FOTO)

W Biłgoraju spotkali się literaci. To było III Literackie Spotkanie Seniorów. Poeci zrzeszeni w biłgorajskiej Plejadzie Literackiej wydali prawdziwą ucztę dla duszy, ale też ciała. W Tłusty Czwartek takie spotkanie nie mogło się odbyć bez pączka. Artyści zdecydowali, że najlepszą formą poetycką na ten wyjątkowy dzień będzie satyra.

- Reklama -

Poeci zrzeszeni w biłgorajskiej Plejadzie Literackiej wzięli udział w  literackim spotkaniu, na które zaprosił oddział PCK w Biłgoraju. Motywem przewodnim była satyra. Artyści zaprezentowali więc utwory żartobliwe, przewrotne i przekorne. Aforyzmy, fraszki, humoreski wprowadziły wszystkich w niezwykłą atmosferę.

Przykład?

Jak tu z pytajnika zrobić piękny wykrzyknik? To nie lada gratka. Chyba, że w tym dziele pomoże sąsiadka. (Jan Szulc)

W Plejadzie Literackiej zrzeszonych jest kilkoro poetów Ziemi Biłgorajskiej: Ewa Bordzań, Halina Ewa Olszewska, Iwona Starek i od niedawna Jan Szulc. Ponadto na spotkaniu poetyckim swoją twórczość zaprezentowali: Barbara Malczenko z grupy literackiej Stowarzyszenia Trzeciego Wieku,  Maria Gęborys ze Stowarzyszenia „Belferki” oraz  Feliks Kuna, który na co dzień związany jest z MGOK Frampol.

Plejada Literacka działa przy Biłgorajskim Centrum Kultury. Pierwotnie wszyscy poeci zrzeszeni byli w Biłgorajskim Towarzystwie Literackim, następnie część artystów poszło swoją drogą, zakładając Plejadę.

 

Dodaj szybkie ogłoszenie drobne na naszym portalu:

Ci, którzy są zrzeszeni w Plejadzie odnoszą sukcesy w różnych konkursach. Mamy wydane swoje tomiki. Nasz dorobek jest spory. Piszemy w Polsce ale i zagranicą mówi Halina Ewa Olszewska, poetka.

Więcej o biłgorajskiej Plejadzie Literackiej przeczytacie w najbliższy wtorek w papierowym wydaniu „Nowej Gazety Biłgorajskiej”.

 

 

 

 

 

 

- Reklama -

2 Komentarze
  1. obserwator mówi

    Uznanie dla PCK, w tym szczególnie dla Pani Ludwiki , organizatorki spotkań z twórcami. Tym razem zaproszono kilkoro poetów z Biłgorajskiej Plejady Literackiej, ale też Panią Marię i Panią Barbarę z innych ugrupowań,oraz Pana Feliksa, znanego twórcę z gminy Frampol.

  2. pre201 mówi

    jak miło że nasi rówieśnicy to tacy zdolni poeci ,pozdrawiam Halinko pisz ku naszej radości , każdy Twój tomik to uczta dla ducha

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.