- Reklama -

- Reklama -

Biłgorajscy licealiści poszli na uniwersytet (foto)

Być może nie wszyscy w Biłgoraju i okolicach wiedzą, ale biłgorajskie I LO im.ONZ współpracuje z Uniwersytetem Medycznym w Lublinie. W ramach tej współpracy nasza klasa medyczna wzięła udział w warsztatach zorganizowanych przez pracowników naukowych uniwersytetu.

- Reklama -

Tematy zajęć, w których uczniowie uczestniczyli, to: „Krwinka pokaże kim jesteś”, „Tajemnice chemii nieorganicznej – twarze kationów i anionów” (ćwiczenia laboratoryjne) orazZmysły. Badanie wzroku, słuchu, smaku i węchu” (zajęcia praktyczne).  Uczniowie podczas warsztatów mieli możliwość poznania w praktyce właściwości związków chemicznych, samodzielnie eksperymentowali, dowiedzieli się także wielu interesujących szczegółów z zakresu chemii i biologii:

–  Udział w warsztatach był dla licealistów ciekawym doświadczeniem, przybliżającym specyfikę studiów medycznych. Bardzo podobała im się zarówno tematyka zajęć, jak i sposób ich przeprowadzenia – podsumowuje szkoła.

urząd MArszałkowski projekt

            Warto podkreślić, że współpraca I LO im. ONZ w Biłgoraju z Uniwersytetem Medycznym w Lublinie trwa od wielu lat i dzięki temu uczniowie wielokrotnie już uczestniczyli w różnych spotkaniach, wykładach, zajęciach i innych wydarzeniach organizowanych przez lubelską uczelnię.

 

foto: I LO im.ONZ w Biłgoraju

 

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.