- Reklama -

- Reklama -

Biłgoraj apeluje do mieszkańców

Jest ważny apel Urzędu Miasta Biłgoraj: - Z uwagi na okres zimowy, a tym samym przewidywane znaczne spadki temperatur, zwracamy się z prośbą do mieszkańców Miasta Biłgoraja o zwrócenie szczególnej uwagi na osoby znajdujące się w trudnej sytuacji życiowej, a szczególnie osoby bezdomne, w podeszłym wieku, chore, niepełnosprawne i samotne - przekazują urzędnicy.

- Reklama -

Zgłoszenia dotyczące osób wymagających wsparcia należy kierować do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Biłgoraju, ul. Kościuszki 13, 23-400 Biłgoraj – w godzinach od 7.30 do 15.30 (w dni robocze), telefon tel. 84 686 23 58 lub 84 686 56 95, email: ops@mops.bilgoraj.pl, lub na telefon alarmowy 112 lub 997.

Dodatkowo informujemy o działaniu w Wydziale Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie całodobowej bezpłatnej infolinii dla osób bezdomnych pod numerem 987, pod którym można uzyskać informacje o adresach placówek udzielających pomocy osobom bezdomnym.

Osoby potrzebujące wsparcia mogą skorzystać z następujących form pomocy:

1) PORADNICTWO – w formie poradnictwa psychologicznego oraz socjalnego.

2) POMOC PIENIĘŻNA – w formie zasiłków okresowych, zasiłków stałych, zasiłków celowych oraz zasiłków celowych w ramach Programu „Posiłek w szkole i w domu”.

- Reklama -

3) POMOC NIEPIENIĘŻNA – w formie usług opiekuńczych lub skierowania do domu pomocy społecznej.

4) POMOC W NATURZE – poprzez zapewnienie gorącego posiłku lub niezbędnej odzieży, wydanie skierowania do otrzymania pomocy żywnościowej w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa FEAD.

5) SCHRONIENIE – w formie tymczasowego schronienia – pobyt całodobowy w Schronisku dla Osób Bezdomnych Markot w Chełmie, ul. Kąpieliskowa 28, 22-100 Chełm.

Szczegółowych informacji o wszelkich formach pomocy udzielają pracownicy socjalni Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Biłgoraju, tel. 84 686 23 58 lub 84 686 56 95, email: ops@mops.bilgoraj.pl.   

fot: policja

- Reklama -

1 komentarz
  1. Pomogłem mówi

    kilka lat temu spotkałem leżącego mężczyznę pod wpływem na mrozie zadzwoniłem na 112 to w sumie musiałem prosić żeby kogoś przysłali, ponieważ Pani po drugiej stronie nie była pewna czy potrzebna jest pomoc. Patrol który przyjechał najpierw nas minął i nie zatrzymał się,wrócił po kilku minutach

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.