- Reklama -

Bezpieczniej w biłgorajskim urzędzie pracy

Z uwagi na zapobieganie rozwijania się koronawirusa dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Biłgoraju apeluje w szczególności do mieszkańców, którzy powracają z zagranicy lub poszukują pracy w PUP. Chodzi o to aby osoby takie bez przychodzenia do tutejszego urzędu rejestrowały się w sposób elektroniczny za pomocą strony internetowej.

 

Osoby, które wróciły z zagranicy a chcą się zarejestrować, bądź poszukują pracy w PUP, mogą to zrobić tylko przez Internet. Wystarczy wejść na bilgoraj.praca.gov.pl/ w zakładce REJESTRACJA INTERNETOWA i postępować według wskazówek. 

– Chodzi o bezpieczeństwo osób, które się zgłaszają równocześnie, które nie były za granicą lub które wróciły, jak też dla wszystkich pracowników PUP-u. Wszyscy musimy świadomie i mądrze podejść do sytuacji żeby zapobiegać sytuacji takiej aby korona wirus się nie rozprzestrzeniał. Musimy zrobić wszelkie kroki eliminujące ryzyko – mówi Danuta Łagożna, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Biłgoraju.

Placówka była zaopatrzona w płyny dezynfekujące. Czekamy na nową dostawę, która się opóźnia, ponieważ w pierwszej kolejności zostały zabezpieczone szkoły i przedszkola. Miesiąc temu zgłaszaliśmy zapotrzebowanie, na ten moment mamy dosłownie końcówki. Łazienki są dostępne zarówno dla klientów jak i pracowników, także zachowujemy wszelkie środki ostrożności. Ponadto mamy wydzielone stanowisko do rejestracji, gdzie następuje rejestracja przez okienko. Mówię o tym, że najlepsza jest rejestracja przez Internet, mając taką świadomość że jeżeli ktoś wrócił z ogniskiem wirusa, nie przenosi go na innych – dodaje.

Cała sala obsługi klienta jest wyposażona w płyty pleksyjne. Na każdym stanowisku zamontowana jest pleksa i jest wydzielone stanowisko w rejestracji, gdzie jest zachowana bezpieczna strefa.

Powiatowy Urząd Pracy zapewnia także dostęp do jednorazowych rękawiczek, zwłaszcza na stanowiskach w rejestracji. Ponadto w urzędzie są także środki dezynfekcyjne, ale nie na tyle żeby były ogólnodostępne.

Całe społeczeństwo musi być świadome, bo to od nas zależy czy ten wirus będzie się rozprzestrzeniał.

W związku z tym PUP w Biłgoraju wystosował komunikat do mieszkańców naszego powiatu:

Ogłoszenie Powiatowego Urzędu Pracy w Biłgoraju z dnia 13.03.2020r.

- Reklama -

W związku z nadzwyczajną sytuacją epidemiologiczą w Polsce związaną z zagrożeniem koronawirusem zaleca się ograniczenie do minimum wizyt w Urzędzie.

W ważnych sprawach należy kontaktować się pracownikami Urzędu pod wskazany kontakt mailowy lub telefoniczny: e-mail: pupbilgoraj@pupbilgoraj.pl sekretariat tel.(84) 685-00-00

Szczegóły na stronie: bilgoraj.praca.gov.pl/

REJESTRACJA osób bezrobotnych i poszukujących pracy w PUP od dnia 13.03.2020r. do odwołania odbywa się TYLKO PRZEZ INTERNET

Szczegóły na stronie internetowej: bilgoraj.praca.gov.pl/w zakładce REJESTRACJA INTERNETOWA

Szczegółowych informacji udzielają pracownicy pod nr telefonów: 84 685 00 38 i 84 685 00 34

Ministerstwo Zdrowia poinformowało publiczne służby zatrudnienia, że każda, nawet nieubezpieczona osoba, będzie diagnozowana bezpłatnie w przypadku podejrzenia zakażenia koronawirusem.

Reguluje to ustawa z dnia 2 marca 2020r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych (Dz. U. z 2020r. poz. 374).

- Reklama -

1 komentarz
  1. Ze zrozumieniem mówi

    “Placówka była zaopatrzona w płyny dezynfekujące. Czekamy na nową dostawę, która się opóźnia, ponieważ w pierwszej kolejności zostały zabezpieczone szkoły i przedszkola.”— przedszkola, szkoły i wyższe uczelnie przecież są zamknięte. To po co tam płyny dezynfekujące?

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.