- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY Z „MRÓWKĄ I DELFINEM”

- Reklama -

Policjanci odwiedzili przedszkola i szkoły na terenie miasta i gminy Biłgoraj. Rozdali dzieciom odblaski, które na drodze mogą uratować życie. Do działań policjantów dołączyli się przedstawiciele firmy PSB „Mrówka”. Maskotki Mrówka oraz Delfin, razem z policjantką tłumaczyli dzieciom jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię, jak zachowywać się w pobliżu drogi, a także jak bezpiecznie podróżować samochodem.

Wraz z początkiem roku szkolnego biłgorajscy policjanci rozpoczęli cykl spotkań z najmłodszymi uczniami. W ramach prowadzonej akcji „Bezpieczna droga do szkoły” funkcjonariusze odwiedzają przedszkola i szkoły by omówić z najmłodszymi podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się na drodze.

Do działań policjantów dołączyli się przedstawiciele firmy PSB „Mrówka”. Maskotki Mrówka oraz Delfin, razem z policjantką tłumaczyli dzieciom jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię, jak zachowywać się w pobliżu drogi, a także jak bezpiecznie podróżować samochodem.

Dzieci dowiedziały się jak ważne dla bezpieczeństwa każdego pieszego i rowerzysty jest zapewnienie sobie odpowiedniej widoczności poprzez używanie elementów odblaskowych. Policjantka przypomniała też dzieciom podstawowe zasady korzystania z numerów alarmowych.

Maskotka Mrówki i Delfina okazały się największą atrakcją spotkań, rozdawały dzieciom elementy odblaskowe i słodycze. W spotkaniach dotyczących akcji „Bezpieczna droga do szkoły” uczestniczą również policjanci biłgorajskiej drogówki na jednym ze zdjęć widzimy sierż.szt. Magdalenę Bielak.

Dodaj szybkie ogłoszenie drobne na naszym portalu:

MS

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.