- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Będzie gdzie grać

Boiska wielofunkcyjne tzw. "Orliki" w Biłgoraju funkcjonują od wielu lat. Są one oblegane przez małych i tych większych sportowców. W tym roku przyszedł czas na ich gruntowny remont.

 

- Reklama -

Ze względu na duże zainteresowanie boiskami konieczne było przeprowadzenie w tym roku ich gruntownego remontu. Chodzi o boiska znajdujące się przy Szkole Podstawowej nr 5 i Szkole Podstawowej nr 3.

Szkolny kompleks sportowy przy Szkole Podstawowej nr 5 z boiskami o sztucznej nawierzchni przez kilka lat jako jedyny w regionie poddany był intensywnemu i nadmiernemu użytkowaniu praktycznie przez cały rok kalendarzowy przez różne grupy uczniów, kluby sportowe, stowarzyszenia sportowe i grupy niezrzeszone. Sytuacja ta spowodowała zniszczenie w 90% włókien trawy syntetycznej na boisku piłkarskim, wytarcie się oraz małe spękania i ubytki w tzw. warstwie sportowej nawierzchni poliuretanowej boisk wielofunkcyjnych.

Jeśli chodzi o „Orlika” przy „Trójce”, został on wykonany w 2008 roku. Nawierzchnia nie wykazywała żadnych pofałdowań, zaniżeń, które by mogły świadczyć o osiadaniu i usterkach w podbudowie. Warstwa sportowa natryskowa wykazuje miejscowe spękania i ubytki, odrywając się w kilku miejscach od warstwy spodniej. Nastąpiło też znaczne wytarcie warstwy sportowej i koloru ceglanego oraz zielonego.

Boiska zostały już wyremontowane. 22 lipca miał miejsce odbiór zadania dotyczącego boiska przy Szkole Podstawowej nr 3. Wcześniej, bo 8 lipca zakończyły się prace na boisku przy Szkole Podstawowej nr 5.

*

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.