- Reklama -

Akwen gotowy na sezon

Od kilku lat perełką turystyczną naszego powiatu jest zbiornik wodny w gminie Biszcza.  Urokliwe położenie akwenu, który otaczają lasy sosnowe oraz wciąż udoskonalana infrastruktura wokół niego, sprawia, że warto zatrzymać się tu dłużej. – W tym roku na wypoczywających nad zbiornikiem wodnym czeka wiele atrakcji. Niewątpliwie największą z nich będzie park wodny – informuje wójt gminy Biszcza Zbigniew Pyczko. Park WATER SHOW liczy 17 elementów, m.in. są to: ścianka wspinaczkowa ze zjeżdżalnią, dwie trampoliny, blob-jump, urwiska, pułapki, równoważnia i inne. Park został tak skonstruowany, żeby był torem przeszkód: do biegania, skakania, pływania, rywalizacji, a przede wszystkim do dobrej zabawy dla całej rodziny. W parku będą organizowane różne turnieje i zawody, w których będą mogli  brać udział dorośli, dzieci, grupy zorganizowane oraz firmy. W ubiegłym roku powstała zjeżdżalnia wodna o długości ślizgu około 80 m. – Ale to nie koniec atrakcji. Oprócz tego turyści spragnieni mocnych wrażeń będą mieli do dyspozycji pole paintbollowe oraz szkołę windsurfingu "Sparta Surf", która oferuje naukę windsurfingu od podstaw i dla pływających, kursy, szkolenia indywidualne i grupowe, profesjonalną kadrę instruktorską, nowoczesny sprzęt szkoleniowy i ślizgowy, wypożyczenie sprzętu – dodaje.  

Jeżeli ktoś woli bardziej spokojne formy wypoczynku, będzie mógł wypożyczyć sprzęt wodny, np.: kajaki, rowerki wodne, łódkę lub zająć się wędkowaniem. Miłośnicy połowu ryb będą mogli wyłowić z zalewu: karpia, amura, tołpygę, jazia, karasia, szczupaka lub suma. Świeże powietrze, cisza i spokój sprawiają, że zalew w Biszczy to miejsce idealne na weekendowy wyjazd. Osoby planujące dłuższy pobyt mogą liczyć na wiele atrakcji zarówno nad samym zalewem, jak i w okolicach. Nad zbiornikiem wodnym będzie można zatrzymać się dłużej niż jeden dzień. W ośrodku wypoczynkowym "Perełka" do dyspozycji turystów przygotowane są ośmioosobowe domki letniskowe położone 30 m od lustra wody z wydzielonymi ogródkami, placami zabaw, miejscem do grillowania oraz pole namiotowe i kempingowe o powierzchni 1 ha z toaletami, prysznicami i wiatą, gdzie będzie można przygotować posiłek. Ci, którzy nie są miłośnikami gotowania na urlopie, będą mogli skorzystać z gotowych propozycji kulinarnych znajdujących się nad zbiornikiem punktów gastronomicznych. Od tego roku w sezonie letnim będzie funkcjonowała dyskoteka SunSet, przy której powstał nowy kompleks gastronomiczny. Wydzielona plaża i ratownicy, czuwający nad bezpieczeństwem amatorów wodnych szaleństw, gwarantują komfortowy wypoczynek dla całej rodziny.

Samorząd planuje nadal rozwijać infrastrukturę nad zbiornikiem Biszcza-Żary. – W 2018 roku planujemy powiększyć parking na kolejne 300-400 aut, wybudować budynek funkcyjny wraz z wypożyczalnią rowerów oraz siłownię zewnętrzną, wykonać 8-10 zadaszonych ławostołów, przy których będą utworzone nowe miejsca do grillowania, wykonać parasole przeciwsłoneczne oraz kolejne boisko do piłki siatkowej, boisko do piłki nożnej i koszykowej – dodaje wójt.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.