- Reklama -

- Reklama -

Akcja sprzątania lasu w Starym Lipowcu

Wzorem roku ubiegłego sołtys i rada sołecka Starego Lipowca w gminie Księżpol zaprosili mieszkańców i ochotników do wspólnego sprzątania okolicznych lasów, przede wszystkim przy drogach dojazdowych do wsi.

„Spotykamy się w najbliższą sobotę 9 maja o godzinie 8.00 przy przystani rowerowej. Obowiązują zasady bezpieczeństwa – zachowanie odległości min. 2 m oraz maski ochronne” – brzmiał komunikat.

Mieszkańcy Starego Lipowca nie zawiedli. I starsi, i młodsi przybyli, aby pomóc posprzątać lasy w okolicy swojej miejscowości. W akcję włączył się Jarosław Piskorski, wójt gminy Księżpol, i aktywiści z Biłgoraj EKO Challenge. Zebrano kilkaset kilogramów odpadów komunalnych.

- Reklama -

Dziś mieszkańcy Starego Lipowca wzięli sprawy śmieciowe w swoje ręce i, korzystając z przepięknej pogody, ruszyli w las. Ekipa Biłgoraj EKO Challenge również włączyła się do akcji. Dziękujemy mieszkańcom i sołtysowi za czynny udział. Zachęcamy oczywiście pozostałe sołectwa do podobnych akcji. Wystarczy kilkanaście chętnych osób i dwie godziny wspólnego spaceru, a efekt to czysta przyroda, wśród której przecież żyjemy tak akcję podsumowali członkowie grupy Biłgoraj EKO Challenge.

Gratulujemy wspólnej inicjatywy i efektu w postaci całej ciężarówki zebranych śmieci. Oby więcej takich akcji w każdym sołectwie!

Foto: sołectwo Stary Lipowiec

- Reklama -

- Reklama -

1 komentarz
  1. Tomek mówi

    A gdzie wójt.Tak się schował za maska że go nie widać?

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.