- Reklama -

AGRO-piknik w Obszy

Chociaż nie zabrakło atrakcji dla dzieci i dorosłych, niedzielna impreza w Obszy odbywała się pod hasłem "AGRO-piknik" i skierowana była do rolników. Pomysł zrodził się dzięki wójtowi gminy Obsza oraz dyrekcji Gminnego Ośrodka Kultury. Wójt Andrzej Placek w rozmowie z panią dyrektor GOK-u Bożeną Bednarczuk stwierdził, że w Obszy powinna odbyć się impreza skierowana właśnie do rolników, gdyż jest to teren typowo rolniczy, a przeważająca większość mieszkańców żyje z uprawy ziemi. 

W niedzielne popołudnie na placu w centrum miejscowości można było zapoznać się z ofertą firm produkujących nawozy, środki ochrony roślin czy sprzęt do produkcji rolnej. Na pikniku były obecne także instytucje wspomagające rolnictwo, takie jak Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Lubelska Izba Rolnicza, Agencja Rynku Rolnego. Organizację festynu wsparli także lokalni przedsiębiorcy.

- Reklama -

Jednym z elementów festynu był Piknik Zbożowy, który miał na celu promocję regionalnych produktów zbożowych i potraw z ich wykorzystaniem. Na stoisku można było spróbować wyśmienitych pierogów gryczanych i jaglanych, drożdżówek z kaszą czy kapustą, chleba ze smalcem i z ogórkiem.

Dla mieszkańców gminy przygotowano moc atrakcji. Był darmowy dmuchany plac zabaw dla najmłodszych, pokaz baniek mydlanych, konkursy z nagrodami. Na scenie z programem muzycznym i tanecznym zaprezentowali się wychowankowie ogniska działającego przy Gminnym Ośrodku Kultury. Dużą dawkę pozytywnej energii przekazał widzom zespół Redlin. Na scenie ze swoim programem zaprezentował się także zespół Czerwone i Czarne oraz zespół Tex. Wieczorną zabawę poprowadził zespół Pryzmat.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.