- Reklama -

- Reklama -

Agata Borowiec odwiedziła rodzinną miejscowość

– Staram się być aktywnym posłem i myślę, że mi to wychodzi, ale to Państwo ocenią to podczas kolejnych wyborów – mówiła na wstępie poseł Agata Borowiec.  Podzieliła się kilkoma inicjatywami, które podjęła, i sukcesami. – Mam dużo małych sukcesów i kilka większych – dodała. Mówiła, że stara się jak najwięcej środków ściągnąć do regionu. Udało jej się uzyskać zestawy dla dzieci, które trafią do przedszkoli. Wartość jednego wynosi 3 tys. zł. Organizuje też zagraniczne staże dla licealistów. Wspomniała, że sama korzystała z takich wymian i dużo się nauczyła. Wspiera również rolników, którzy mieli problem z uzyskaniem zapłaty za tytoń. Mówiła o elektrociepłowni, która może powstać dzięki jej zabiegom. Będzie to kilkadziesiąt miejsc pracy oraz wsparcie dla rolników. – Zależy mi, aby mieszkańcy coś po mnie mieli i byli bardziej zadowoleni. Moim największym sukcesem jest program współpracy leśno-samorządowej. Pierwsze obietnice tego programu miałam już po miesiącu posłowania. Nie ukrywam, że kosztowałoby mnie to wiele lat pracy. Udało mi się nawiązać dobre relacje z dr. inż. Konradem Tomaszewskim, dyrektorem generalnym Lasów Państwowych. On wprowadził pilotażowy program budowy dróg i na ten cel w naszym powiecie przeznaczono 17,2 mln zł – mówiła poseł. Dodała, że wiele powiatów zazdrości nam tego programu. W sumie wybudowanych będzie 11 dróg: droga gminna Edwardów – Biłgoraj, kwota dofinansowania to 1,5 mln zł; droga powiatowa Smólsko – Biłgoraj, kwota dofinansowania to 2 mln zł; droga powiatowa Gózd Lipiński – Potok Górny, na kwotę 1 mln 200 tys. zł; budowa drogi gminnej i leśnej Lipiny Górne – Stoczek, kwota dofinansowania 150 tys. zł; droga powiatowa Aleksandrów – Szostaki, kwota dofinansowania to 3 mln 700 tys. zł; przebudowa drogi Gościniec Fryszarkowski, kwota dofinansowania 1 mln 200 tys. zł; budowa ul. Nowej w Józefowie, kwota dofinansowania 850 tys. zł; utwardzenie  odcinków drogi Stare Króle, kwota dofinansowania 1 mln zł; przebudowa drogi Sałatyn, kwota dofinansowania 385 tys. zł; przebudowa drogi leśnej Bukownica – Margole, kwota dofinansowania 4 mln 900 tys. zł; przebudowa drogi leśnej Bukonica Mała – Wolaniny, kwota dofinansowania 700 tys. zł.

Poseł Agata Borowiec wspomniała, że przy planach budowy drogi Aleksandrów – Bukownica są różne podejścia do przebiegu drogi. – Trzeba podziękować za taką dyskusję, bo jest to ważne, aby mieszkańcy mogli opiniować te drogi – dodała. 

Agata Borowiec mówiła również o tym, czym zajmuje się w Sejmie. Pracuje w trzech komisjach sejmowych. – To dużo, bo są to intensywnie pracujące komisje, ale kto pracuje, ten będzie miał sukces. Ja, kierując się tym mottem, angażuję się. Wiem, że poprzez prace można dużo osiągnąć, chociażby nawiązać relacje, które będą służyły naszemu regionowi – dodała. Są to Komisja Ochrony Środowiska, Komisja do spraw Unii Europejskiej, oraz Komisja Sprawiedliwości i Praw Człowieka. Aby się zapisać do tej ostatniej, otrzymała prośbę od ministra Zbigniewa Ziobry. W ramach tej komisji udało jej się przeprowadzić przez Sejm od początku do końca projekt ustawy nowelizującej kodeks podstępowania karnego. – Żaden młody poseł tak szybko tego nie zrobi. Wymaga to zaangażowania i pracy. To nowe doświadczenie i duże wyzwanie – stwierdziła. 

- Reklama -

Wójt Józef Biały przypomniał, że po spotkaniu z dyrektorem Tomaszewskim samorządy były bardzo zainteresowane tymi drogami. Obecnie jest już po przetargu na dokumentację techniczną na drogę Aleksandrów – Szostaki. Mówił o znaczeniu tej drogi. – Jest to okno na świat do Łukowej, Przemyśla czy Lubaczowa. Skracamy o 15 km ten odcinek. Do tej pory na południe nie było żadnej drogi. Lasom ta droga również się przyda. Cieszymy się, bo gdyby nie pomoc poseł ta droga nadal byłaby żużlowa, a to ważny trakt dla nas wszystkich – podkreślał. Prosił poseł Borowiec o pomoc w znalezieniu środków na zagospodarowanie 23 ha terenu w Aleksandrowie Pierwszym. 

Poseł Agacie Borowiec dziękował radny Feliks Kowalczuk, który stwierdził, że gdybyśmy nie wybrali swojego posła, nie byłoby pieniędzy na drogi i tak dużych inwestycji. Ewa Maciocha, radna Rady Powiatu mówiła, że podczas ostatniej sesji Rady Powiatu gościli przedstawiciele Generalnej Dyrekcji Lasów Państwowych. – Padły wówczas mądre słowa odnośnie programu pilotażowego: współpraca, współdziałanie i współdzielenie obowiązków. Powinniśmy się cieszyć, że mamy takiego przedstawiciela i dzięki temu ten program będzie realizowany. Te słowa są kluczem do wszystkiego. Jestem pod wrażeniem, że tak młoda osoba ma takie efekty – mówiła. 

 Na zakończenie przewodniczący Rady Gminy Jerzy Bielak podziękował poseł w imieniu radnych. – Dziękujemy. Doceniamy pani pracę i jesteśmy wdzięczni. Wszyscy zauważyli, że największe kwoty dotyczą naszej gminy. Zapewniamy, że będziemy trzymać kciuki, aby w Warszawie pozyskiwała pani poseł jak najwięcej środków dla regionu i gminy. Jesteśmy wdzięczni. Z całą pewnością społeczeństwo to zobaczy i doceni – dodał. 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.