- Reklama -

5 rzeczy, które powinno się mieć, jeśli trenuje się crossfit

Spodenki

Jeden z podstawowych elementów wyposażenia każdego, kto ćwiczy nie tylko crossfit, ale niemal jakąkolwiek dyscyplinę. Powinny nie krępować ruchów i być wytrzymałe. Dobrze by było, żeby zakrywały całe uda.

Koszulki

W przypadku koszulek bardzo ważnymi aspektami jest przewiewność ubioru ze względu na dużą potliwość ciała, szczególnie pod pachami. Pot wsiąkający w materiał koszulki zdecydowanie nie służyłby komfortowi w ćwiczeniach.

 

Tak samo jak spodenki koszulki powinny być bardzo wytrzymałe, by nie zniszczyć się w ferworze ćwiczeń. Materiał powinien być mocny, a szwy silne, by przypadkiem nie rozerwały się przy gwałtowniejszych ruchach.

Frotki na nadgarstki

Mała rzecz, a jakże przydatna podczas treningów crossfitu. Bardzo wyczerpujące ćwiczenia będą doprowadzać do dużych ilości wydzielanego potu, który przydałoby się zetrzeć ze skroni. Właśnie do tego przydaje się frotka na nadgarstku, którą bez problemu można przejechać przez czoło.

Ważne jest, by frotka była odpowiednio chłonna – inaczej przetarcie nią skóry zaowocuje jedynie roztarciem potu, co będzie jeszcze bardziej niekomfortowe niż przed tarciem frotką.

Skakanka

Nie należy do elementów ubioru, ale każdy crossfiter powinien mieć swoją. Warto, by – tak samo jak wszystko inne – była wytrzymała.

Ważna jest także jej długość, by możliwym było efektywne i komfortowe wykonywanie ćwiczeń. Łatwo to dopasować, stając na środku skakanki i podnosząc ręce z uchwytami w dłoniach. Dobrze dobrana skakanka będzie sięgać albo do wysokości klatki piersiowej, albo do pach.

Buty do crossfitu

Buty to najważniejszy element wyposażenia. Dobrze dobrane obuwie pozwala efektywnie i komfortowo wykonywać ćwiczenia, a także zapewnia odpowiednią amortyzację i równowagę podczas aktywności z ciężarami.

Materiał powinien być wytrzymały i przewiewny, a podeszwa gruba i twarda. Dzięki temu buty sprostają wszelkim wyzwaniom, na które się natkną podczas ćwiczeń. Warte uwagi jest to, że należy wybrać rozmiar buta o ok. połowę większy niż zazwyczaj, ponieważ stopy mają tendencję puchnąć podczas wysiłku fizycznego.

Zanim kupisz swoją pierwszą parę butów do treningu, warto przeanalizować wszystkie swoje indywidualne potrzeby i obejrzeć co najmniej kilka egzemplarzy np. na Adrenaline.pl – buty na crossfit, dzięki czemu będziesz wiedzieć, czego oczekujesz od swojego obuwia do crossfitu.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.