- Reklama -

- Reklama -

29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Tarnogrodzie

- Reklama -

Tarnogrodzki sztab od kilku miesięcy przygotowywał się do aktywnego działania w ramach kolejnego finału WOŚP. Od początku istniały obawy, że impreza przeniesie się do sieci, więc tak planowaliśmy, aby w tych dziwnych okolicznościach udało się pozyskać jak najwięcej środków dla WOŚP. Po rejestracji sztabu w listopadzie przeprowadziliśmy nabór wolontariuszy i uruchomiliśmy eSkarbonkę, do której od początku grudnia wpływały datki. Niektórzy wolontariusze również utworzyli swoje eSkarbonki, z których wpływy – rozliczane osobno – wpływały do wspólnej wirtualnej puszki sztabu. Zachęcaliśmy darczyńców do przekazywania rzeczy na Tarnogrodzką Aukcję z Serduszkiem, którą w tym roku prowadzimy za pośrednictwem Allegro. Naszych darczyńców jest tak wielu, że wystawiliśmy aż dziewięćdziesiąt aukcji, przy czym wiele przekazanych przedmiotów łączyliśmy w pakiety – tak wielka była ich ilość. Do dnia finału zakończyło się 49 licytacji, z których na konto WOŚP wpłynęło 6400 zł. Aukcje trwają do 14 lutego. Licytujcie i kupujcie!

Zaprosiliśmy też artystów do uczestnictwa w koncercie on-line, który publikowaliśmy w dniu finału. Otrzymaliśmy aż 28 nagrań dzieci, młodzieży i dorosłych. Repertuar niezmiernie zróżnicowany i interesujący – zachęcamy do obejrzenia występów na facebookowych stronach Sztabu WOŚP Tarnogród, Tarnogrodzkiego Ośrodka Kultury i Szkoły Podstawowej im. Marii Curie-Skłodowskiej w Tarnogrodzie.

Wolontariusze w dniu finału zebrali do puszek imponującą kwotę 11 285,74zł, kwestując w Tarnogrodzie, w Woli Różanieckiej, w Różańcu i w Luchowie. Do Sztabowych Puszek Stacjonarnych, które stały w sześciu sklepach i punktach gastronomicznych w Tarnogrodzie, wrzucono 1532,90zł. W dniu finału w eSkarbonce mieliśmy 5707 zł.

- Reklama -

Ostateczną kwotę, jaką nasz sztab zebrał dla WOŚP, poznamy po 14 lutego, kiedy zakończą się wszystkie licytacje na Allegro. Na razie, podsumowując puszki wolontariuszy, Sztabowe Puszki Stacjonarne, eSkarbonkę sztabu i pieniądze, które z naszych licytacji już wpłynęły na konto WOŚP, otrzymujemy kwotę 24 926 zł, ale jaka ona będzie ostatecznie, dowiemy się w połowie lutego.

Dziękujemy bardzo WSZYSTKIM, którzy w jakikolwiek sposób wspierali działania sztabu. Szczególnie dziękujemy wolontariuszom i ich opiekunom, dziękujemy fundatorom rzeczy na WOŚP-owe aukcje, dziękujemy występującym artystom, ich rodzicom i nauczycielom zaangażowanym w przygotowanie nagrań, dziękujemy komisji finansowej: Agnieszce Fus, Monice Bryle, Jerzemu Greli i Arkadiuszowi Truszowi. Dziękujemy wszystkim licytującym i kupującym na naszych aukcjach. Dziękujemy za każdą złotówkę wrzuconą do puszek. Dziękujemy Dorocie Skrzypek za przygotowanie bigosu na pokrzepienie dla wolontariuszy i ich opiekunów i Klubowi Kobiet Aktywnych za piernikowe WOŚP-owe serduszka dla działających w naszym sztabie. Do zobaczenia za rok w sali widowiskowej nowego pięknego Tarnogrodzkiego Ośrodka Kultury!

Monika Komosa

/TOK/

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.