„Zamknij w kadrze, opowiedz piórem biało-czerwonym atramentem”

Czwarta edycja Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficzno-Literackiego „Zamknij w kadrze, opowiedz piórem” oficjalnie zakończona. We wtorek 29 maja do siedziby organizatora, czyli Szkoły Podstawowej w Józefowie, przyjechała część laureatów, zaś nieobecni, z różnych zakątków Polski, otrzymają trofea pocztą.
W tym roku konkurs odbywał się pod hasłem „Zamknij w kadrze, opowiedz piórem biało-czerwonym atramentem”. Jego uczestnicy najczęściej przesyłali zdjęcia i opisy pomników, wydarzeń historycznych i miejsc pamięci ze swojej okolicy, które jury oceniało w czterech kategoriach wiekowych.

Podczas wtorkowej uroczystości 9 nagród i 7 wyróżnień odebrali autorzy m.in. z Lublina, Lipin Górnych, Bystrzycy Starej i gminy Józefów.

Ci uczniowie, którzy nie mogli się stawić na podsumowaniu konkursu przesłali podziękowania w formie tekstowej i video, które były prezentowane uczestnikom spotkania. Jedna z laureatek – Eliza Karaś z Wolsztyna, oprócz podziękowań przypomniała, że tegoroczna edycja konkursu była szczególna, ponieważ nawiązywała do 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, przodkowie autorki byli powstańcami, a ona sama jest uczennicą szkoły im. Powstańców Wielkopolskich.

Nagrody i wyróżnienia wręczał m.in. Zastępca Burmistrza Ryszard Ostasz, a wśród gości byli: Eliza Gmyz z Nadleśnictwa Józefów, jednego z patronów konkursy oraz dyrektorzy szkół i przedszkola z gminy Józefów i kierownicy jednostek samorządowych.

Wtorkową uroczystość uświetnił mini recital uczennicy józefowskiej podstawówki Kai Peć, która odebrała także wyróżnienie w konkursie, a jego podsumowaniu towarzyszyła promocja tradycyjnego folderu z nagrodzonymi zdjęciami i tekstami, ufundowanego przez Nadleśnictwo Józefów.

Patronami honorowymi tegorocznych zmagań byli Lubelski Kurator Oświaty, Burmistrz Józefowa i Nadleśniczy Nadleśnictwa Józefów.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.