- Reklama -

- Reklama -

Chcą utworzyć klasę sportową

Szkoła Podstawowa w Józefowie chce utworzyć pierwszą w swojej historii klasę sportową. Powodzenie tego pomysłu zależy od liczby chętnych. Zapisy już się rozpoczęły. Jeśli znajdzie się odpowiednia liczba kandydatów nauka w nowej klasie rozpocznie się 1 września.

Propozycja jest skierowana do uczniów obecnych klas trzecich, którzy we wrześniu mieliby rozpocząć naukę w sportowej klasie czwartej, a potem kontynuować edukację przez kolejne lata. By taka klasa powstała musi się znaleźć co najmniej 20 chętnych. Mogą to być nie tylko uczniowie z samego Józefowa, ale również z innych miejscowości w gminie, a nawet z dalszych okolic.

– Spełniamy w ten sposób oczekiwania samych uczniów i ich opiekunów, którzy pytali nas o taką możliwość. Mamy odpowiednią bazę do realizacji tego pomysłu, dlatego wierzymy, że ta inicjatywa się powiedzie – mówi dyrektor SP w Józefowie Edyta Nieśpiał, która wspólnie z Burmistrzem Romanem Dziurą i nauczycielem wychowania fizycznego Krzysztofem Bazanem zachęca kandydatów do przekazywania zgłoszeń.

Inicjatorzy utworzenia klasy sportowej zgodnie podkreślają, że ten sposób wychodzą naprzeciw nie tylko potrzebie aktywności fizycznej dzieci w wieku dorastania, ale również profilaktyki wad postawy i otyłości. – Dyscypliną wiodącą będzie piłka nożna, ale w programie nauczania znajdą się także inne gry zespołowe, lekkoatletyka, gimnastyka korekcyjna, zajęcia ogólnorozwojowe i pływanie. Jako jedyna szkoła w gminie mamy własną halę, kompleks boisk „Orlik”, a także możemy korzystać z sali sportowej w ośrodku kultury i wyjazdów na basen do Zamościa. Liczymy, że taka oferta pozwoli odciągnąć młodych ludzi od komputerów, smartfonów i innych zdobyczy techniki, oferując w zamian prawidłowy rozwój, a w niektórych przypadkach być może nawet kariery sportowe – dodaje dyrektor Nieśpiał.

Uczniowie w klasie sportowej będą realizować taką samą podstawę programową jak inne klasy czwarte ze zwiększoną z 4 do 10 liczbą godzin wychowania fizycznego. Wszyscy zapisani kandydaci będą badani przez lekarza medycyny sportowej, a pomoc w ich rozwoju deklarują miejscowe kluby UKS „Herkules” i LKS „Cosmos”.

Szczegółowe informacje w tej sprawie można uzyskać osobiście w sekretariacie Szkoły Podstawowej im. Mieczysława Romanowskiego w Józefowie albo telefonicznie pod numerem: 84 687 80 79.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.