- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Nie ma chętnych na budowę parku rolkarza

- Reklama -

Władze miasta Biłgoraj ogłosiły drugi przetarg na budowę parku rolkarza przy ul. Targowej. Pierwszy nie został rozstrzygnięty, ponieważ nie było chętnej firmy, która chciałaby wykonać inwestycję.

Inwestycja ma być zlokalizowana w Biłgoraju przy ul. Targowej w miejscu starych kortów tenisowych. Powstanie dzięki głosom mieszkańców. Pomysł ten zwyciężył w trzeciej edycji budżetu obywatelskiego. Celem projektu jest stworzenie przestrzeni aktywności sportowej dla wielopokoleniowej grupy osób, głównie dla użytkowników łyżworolek, deskorolek. Park skomunikowany zostanie z istniejącym ciągiem pieszym biegnącym od ulicy Targowej do ul. Bagiennej oraz z istniejącym chodnikiem przy ul. Targowej.

toyota Yaris

Pomysł zakłada budowę na terenach miejskich parku rolkarza składającego się z miniboiska do hokeja na rolkach o wymiarach 30 m x 15 m, wykonanego z kostki z podbudową ze stałymi malowanymi oznaczeniami pola gry, z bandami oraz demontowanymi bramkami, ławeczkami, schodkami i rurkami do zjazdów.

Docelowo wydzielona przestrzeń boiska ma służyć jako obszar, w którym w komfortowy sposób mogą ćwiczyć i uczyć się jazdy początkujący i zaawansowani rolkarze. Budowa band, czyli plastikowego ogrodzenia zapewni też dodatkową ochronę w przypadku najmłodszych rolkarzy korzystających z boiska. Samo boisko oraz przylegający park przeznaczone będą nie tylko dla rolkarzy, przewidywane przeszkody zachwycą również posiadaczy deskorolek, wrotek, hulajnóg i rowerów, a zlokalizowane na terenie parku ławeczki i stoliki pozwolą na stworzenie miejsca idealnego na popołudniowe wypady czy pikniki.

Dlaczego grupa mieszkańców decydowała się na zgłoszenie takiego pomysłu? Ich zdaniem, w całym Biłgoraju nie ma wydzielonego miejsca, nadającego się do jazdy, a zwłaszcza do nauki jazdy na rolkach lub wrotkach. Coraz więcej biłgorajan decyduje się na uprawianie rolkarstwa. Ze względu na braki w infrastrukturze, rolkarze na stałe wpisali się w krajobraz takich miejsc jak dość tłoczny skatepark przy OSiR czy obwodnica Biłgoraja. Rolki są formą wysiłku, jaką można podjąć na świeżym powietrzu. W trakcie jazdy na rolkach pracuje całe ciało, nie obciążając przy tym stawów kolanowych, jak choćby popularne bieganie. Ze względu na różnorodność zastosowanych atrakcji i form architektonicznych przewiduje on możliwość równoległego aktywnego wypoczynku wielu osób z różnych grup zainteresowań sportowych: rolki, wrotki, hulajnogi, deskorolki, i w różnych przedziałach wiekowych. Ze względu na brak dużych i wysokich podjazdów/przeszkód będzie to miejsce bezpieczne, przeznaczone również dla najmłodszych, którzy w komfortowych warunkach na wydzielonym boisku będą mieli okazję poznać tajniki wybranych dziedzin sportowych. Bliskość obiektów, nie tylko sportowych, zapewnia zaplecze sanitarne, gastronomiczne i bazę parkingową. Usytuowanie parku rolkarzy w tej okolicy, zwłaszcza w bliskim sąsiedztwie obiektów sportowych, daje możliwość organizacji wydarzeń i imprez o takim profilu, dodatkowo mimochodem tworzy się w Biłgoraju przy OSiR swoiste miasteczko sportowe z możliwością realizacji zajęć sportowych na wielu płaszczyznach.

Dodaj szybkie ogłoszenie drobne na naszym portalu:

Inwestycja ma być zakończona do końca września br.

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.