- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Mamy najlepszą szkołę w województwie!

Szkoła Podstawowa z niewielkiej Bukowiny (gm. Biszcza) otrzymała tytuł "Szkoły Roku Województwa Lubelskiego"! Wyróżnienie zostało przyznane na ogólnopolskiej gali Plebiscytu Edukacyjnego na Zamku Królewskim w Warszawie.

- Reklama -

O szkole z Bukowiny głośniej zrobiło się we wrześniu ubiegłego roku. Doczekała się własnego patrona i od kilku miesięcy nosi imię Hetmana Jana Zamoyskiego. Tytuł osobiście wręczył minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek, który odwiedził Bukowinę.

– Od bardzo dawna chcieliśmy mieć imię szkoły, ponieważ już jest bardzo mało szkół w województwie lubelskim, które nie mają swojego patrona. Nie mogliśmy ziścić swoich marzeń wcześniej, ponieważ nasz budynek nie nadawał się do zaproszenia gości i zrobienia takiej uroczystości. W maju 2020 roku rozpoczął się remont budynku i dzisiaj możemy podziwiać piękno nowej szkoły – mówi Irena Klecha, dyrektor Szkoły Podstawowej w Bukowinie.

Placówka  przeszła niedawno gruntowny remont. – Udało się złożyć kompleksowy wniosek na termomodernizację budynku i remont wnętrza szkoły. Budynek wygląda przepięknie, a sale są wyremontowane – tłumaczy Zbigniew Pyczko, wójt gminy Biszcza. Jest też obietnica i zapewnienie ministra edukacji i nauki dotyczące budowy nowej sali gimnastycznej, która ma stanąć tuż za budynkiem szkoły.

 

Teraz Szkoła Podstawowa im. Hetmana Jana Zamoyskiego w Bukowinie, która ma ponad 60-letnią historię, została uhonorowana i dostrzeżona w całej Polsce.

Gratulujemy i zachęcamy do obejrzenia zdjęć z gali na Zamku Królewskim w Warszawie.

 

- Reklama -

 

 

Foto: Szkoła Podstawowa w Bukowinie

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.