[gallery size="full" bgs_gallery_type="slider" ids="570530,570529,570532,570533,570534,570535,570536,570531,570542,570539,570540,570538,570541,570543,570545,570544"]
Czym jest tlenoterapia?
Tlenoterapia hiperbaryczna polega na dostarczaniu do organizmu bardzo dużej ilości czystego tlenu w warunkach zwiększonego ciśnienia. Wtłaczany do komory tlen podczas zabiegu dociera do chorych i niedotlenionych tkanek i narządów, co wpływa na ich poprawne funkcjonowanie, wspomagając jednocześnie leczenie wszelkich schorzeń, chorób i gojenie ran. To jedna z najbardziej efektywnych metod dostarczania tlenu do wszystkich komórek ciała. Tlenoterapia hiperbaryczna znalazła zastosowanie w wielu dziedzinach medycyny, stanowiąc w niektórych jednostkach chorobowych podstawową formę terapii, w innych będąc użyteczna jako leczenie wspomagające.
Tlenoterapia po przejściu COViD-19
– W październiku minionego roku przeszłam wraz z rodziną zakażenie COVID-19 i od tamtego momentu stale czuję się zmęczona, mam płytszy oddech, ogólnie szybciej się męczę. Straciłam też kondycję – opowiada 36-letnia Gabriela z Biłgoraja. – Postanowiłam skorzystać z tlenoterapii i nie żałuję, bo okazała się ona dla mnie trafnym rozwiązaniem. Po kilku wizytach w komorze hiperbarycznej w Biłgoraju czuję, że mam więcej energii, inaczej oddycham, a co najważniejsze powracam z powrotem do biegania. Przed zakażeniem koronawirusem sport był dla mnie codziennością, dlatego pomogę sobie powrócić do zdrowia i mojej dawnej formy, korzystając z tlenoterapii – przekonuje pani Gabriela. – Ponadto zauważyłam jeszcze, że odczuwam mniejszą potrzebę palenia papierosów – dodała.
Jak korzystać z tlenoterapii?
Wchodząc po raz pierwszy do komory hiperbarycznej, pacjent wypełnia ankietę kwalifikującą do tej formy terapii. Pracownik gabinetu przeprowadzi z nim również wywiad. Jeśli osoba taka nie posiada żadnych przeciwwskazań, w wygodnym ubraniu kładzie się w "tubie", która następnie jest zamykana. W komorze systematycznie zwiększane zostaje ciśnienie, docelowo do 1350 hPa. Tlen jest podawany bezpośrednio do komory oraz dodatkowo przez maskę tlenową. W pozycji leżącej pacjent przebywa w niej przez określony czas, najczęściej 1 godzinę, odpoczywając i relaksując się, korzysta z właściwości tego leczniczego pierwiastka.
Tlenoterapia pomaga przy schorzeniach:
- Kardiologicznych - Nie tylko wspomaga pracę zdrowego serca, ale także poprawia efekty leczenia chorób układu sercowo-naczyniowego: zwiększa dopływ tlenu do serca, pomagając przywrócić krążenie w obszarach z zakrzepami, oraz zapobiega uszkodzeniom i atakom mięśnia sercowego m.in. u osób z zespołem wieńcowym.
- Neurologicznych - Dotlenia mózg i zwiększa jego aktywność. Redukuje obrzęki mózgu, stymuluje pracę całego układu nerwowego, pobudza do życia oraz przywraca prawidłowe funkcjonowanie uśpionych komórek, poprawia warunki przepływu w mikrokrążeniu. Wspomaga rehabilitację po wylewach i udarach oraz przy chorobach Alzheimera czy Parkinsona.
- Stomatologicznych - Poprawia ukrwienie w uszkodzonej tkance, wzmacnia efekt działania antybiotyków i sulfonamidów (środków odkażających), a ponadto zwalcza infekcje i dostarcza wszystkie niezbędne składniki odżywcze do miejsca infekcji. Pomaga także zwalczyć bakterie beztlenowe – przyczynę najgorszych zakażeń ran.
- Onkologicznych - Zmniejsza prawdopodobieństwo wystąpienia uszkodzeń inicjujących powstanie nowotworu, oczyszcza organizm z toksyn i metali ciężkich czy substancji rakotwórczych, obniża poziom białka c-reaktywnego, czynnika martwicy, nowotworów (TNF-alfa) i innych markerów stanu zapalnego w organizmie.
- Chirurgicznych - Pomaga zminimalizować ryzyko powikłań i skraca czas rekonwalescencji poprzez: ośmiokrotny wzrost komórek macierzystych, które potęgują zdolność regeneracji, tworzenie nowych naczyń krwionośnych oraz niedopuszczenie do powstania infekcji.
- Dermatologicznych - Przyspiesza procesy syntezy kolagenu i elastyny, jednocześnie przywracając skórze jędrność i gładkość oraz wpływając na poprawę kolorytu cery. Wspomaga odnowę i regenerację tkanek nabłonkowych skutecznie działając na dolegliwości skórne takie jak trądzik (również różowaty), łuszczyca, rumień, pokrzywka, AZS, wysypki, stopa cukrzycowa i wiele innych
Tlenoterapia wspomaga terapię autyzmu
Tlenoterapia hiperbaryczna wyraźnie wpływa na poprawę stanu dzieci z autyzmem na wielu płaszczyznach. Zauważalna jest lepsza zdolność komunikowania się, usprawnienie funkcjonowania społecznego i rozumienia języka. Ponadto zmniejszają się problemy jelitowe, zwiększa się sprawność motoryczną oraz apetyt.
Tlenoterapia wspomaga wydolność organizmu
Terapia hiperbaryczna powoduje szybszą regenerację tkanek po urazach, stłuczeniach i skręceniach. Zmniejsza stan zapalny, redukuje obrzęki, likwiduje zakwasy, regeneruje włosowate naczynia krwionośne, a także wzmacnia układ odpornościowy. Wraz z kolejnymi sesjami w komorze zwiększa się ilość molekuł ATP w organizmie, co skutkuje zwiększoną wydolnością tlenową i lepszymi osiągami w sporcie.
Przystępne ceny, a dla pierwszych klientów zniżki
W związku z niedawnym otwarciem Gabinetu Hiperbarycznego w Biłgoraju właściciele firmy HiBar oferują swoim klientom specjalne zniżki. Skorzystać można z rabatów nawet do 50% od ceny wyjściowej, ilość osób ograniczona. Aby zapisać się na sesję należy wcześniej zarezerwować ją pod numerem tel. 577 542 517 lub osobiście pod adresem ul. Kościuszki 76 (w budynku obok Urzędu Skarbowego).
Komentarze (0)