- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Trwają VIII Mistrzostwa Powiatu w Pływaniu o Puchar Starosty Biłgorajskiego

Po trzyletniej przerwie, spowodowanej pandemią COVID-19, do kalendarza sportowych imprez powiatu biłgorajskiego wróciły Mistrzostwa Powiatu w Pływaniu o Puchar Starosty Biłgorajskiego. Wydarzenie z udziałem dzieci i młodzieży odbywa się na krytej pływalni przy ZSBiO w Biłgoraju.

- Reklama -

W dzisiejszych zawodach udział bierze ponad 250 zawodniczek i zawodników ze szkół podstawowych i średnich. Organizatorem wydarzenia jest Starostwo Powiatowe w Biłgoraju i Rekreacyjno-Wypoczynkowy Klub Sportowy „SPARTA” w Biłgoraju.

W zawodach mogą uczestniczyć dzieci zamieszkałe na terenie powiatu biłgorajskiego. Uczestnicy zawodów są podzieleni na dwie oddzielne grupy. Pierwsza z nich to dzieci, które nie uczyły się pływać w klubie pływackim (nietrenujące), druga grupa to dzieci, które na takie zajęcia uczęszczały (trenujące).

- Reklama -

Mistrzostwa otworzył oficjalnie starosta Andrzej Szarlip, życzył on uczestnikom powodzenia i jak najlepszych wyników. Mówił także o planach samorządu powiatowego dotyczących remontu krytej pływalni. – Już część środków na modernizację tego obiektu mamy, według szacunków całość ma kosztować około 30 mln zł. Chcemy, by ten obiekt przystawał do obecnych czasów, by dzieci, młodzież i osoby dorosłe mogły z niego korzystać w komfortowych warunkach – podkreślał.

/Starostwo Powiatowe w Biłgoraju

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.