- Reklama -

- Reklama -

Rzecznik Praw Dziecka dla społeczności Szkoły Podstawowej nr 1

Przy okazji święta, jakim jest Dzień Dziecka, które obchodziliśmy 1 czerwca, Rzecznik Praw Dziecka Mikołaj Pawlak przekazał na rzecz uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 w Biłgoraju zestawy gadżetów, a do grona pedagogicznego wystosował specjalny list.

- Reklama -

 

Rzecznik Praw Dziecka w swym liście docenił trud i poświęcenie wszystkich nauczycieli oraz dyrekcji szkół w Polsce za sprawną organizację nauczania, jakie odbywało się w czasie pandemii. Zwrócił uwagę na problem izolacji od rówieśników, wspólnych zabaw i rozmów. Jednocześnie był pełen podziwu, że udało się to wszystko wytrzymać i wrócić w mury szkolne. Rzecznik Praw Dziecka życzył uczniom także wspaniałych, pełnych radości, zabawy i wypoczynku wakacji. „Dzięki temu, gdy wrócicie do nauki jesienią, będziecie mieli siłę, by przenosić przysłowiowe góry. I to nie tylko te naukowe, lecz także te muzyczne, plastyczne czy sportowe – bo każda z nich jest bardzo ważna” –pisze w liście Mikołaj Pawlak, Rzecznik Praw Dziecka. Zadowolenia z upominków nie kryli uczniowie klas trzeciej oraz czwartej, którzy z pewnością otrzymane deski do nauki pływania, bidony, ręczniki czy podkoszulki wykorzystają podczas wakacyjnych wyjazdów.

- Reklama -

„Drobne i nieznaczne dokonania mogą nas uczynić wielkimi…” – tak powiedział kiedyś wspaniały Patron Waszej szkoły, Ksiądz Prymas Stefan Kardynał Wyszyński. Miał na myśli właśnie taki czas, w jakim dziś żyjemy. Teraz tym mocniej liczy się każdy drobny krok, każde dobrze wykonane zadanie z matematyki, przeczytana książka, solidny trening, każdy dobry uczynek, pomoc kolegom, rodzicom w domowych obowiązkach czy ludziom biednym i potrzebującym podczas charytatywnych akcji. Im więcej uczucia i energii włożymy w każdą drobną zdawałoby się czynność, tym bliżej być może nam będzie do stania się tymi „wielkimi” – dodał Mikołaj Pawlak. 

Marian Kurzyna, dyrektor SP nr 1 w Biłgoraju: 

– Jesteśmy bardzo wdzięczni, jako społeczność Szkoły Podstawowej nr 1 im. Sługi Bożego Księdza Prymasa Stefana Kardynała Wyszyńskiego, za owocną i efektywną współpracę, jaką tutaj nawiązaliśmy dzięki wsparciu rodziców. Cieszymy się, że jest tak zacna osoba na tym stanowisku i widać efekty tej działalności, widać tę troskę o wartości, o wychowanie młodego pokolenia, troskę o bezpieczeństwo dzieci – mówi Marian Kurzyna, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Biłgoraju. – Mamy wielką satysfakcję, że możemy tej współpracy doświadczać i korzystać z różnych prezentów, suwenirów. Cieszymy się bardzo i życzymy, żeby dla rzecznika ta współpraca była efektywna, żeby było to poczucie troski o to najmłodsze dziecko o to bezbronne dziecko i niech ta troska udziela się wszystkim podmiotom, które działają w polskiej oświacie i w polskim szkolnictwie – podsumował dyrektor.

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 również wystosowali do Mikołaja Pawlaka podziękowania, były nimi własnoręcznie wykonane laurki oraz zdjęcia, które dzieci przesłały bezpośrednio na adres Rzecznika Praw Dziecka. Czytaj także: Uczennica Jedynki u Rzecznika Praw Dziecka (rozmowa).

red. 

 

 

red.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.