- Reklama -

Powstała stacja naprawy rowerów

Brak powietrza w oponie, czy inna usterka od dziś to już nie problem dla rowerzystów zwiedzających Krainę nad Tanwią. W Księżpolu właśnie postawiono pierwszą w okolicy stację naprawy rowerów. 

Stacja czeka przy parkingu w centrum Księżpola i w razie potrzeby można już z niej skorzystać. Jest  stojak, zestaw narzędzi i pompka rowerowa na wszystkie rodzaje zaworów. Mało tego, jeśli ktoś nie potrafi naprawić jednośladu, to skanując smartphonem QR CODE dowie się jak natychmiast, jak ma to zrobić. Wszystko dostępne od ręki i bez opłat.
Pomysł montażu stacji naprawy rowerów narodził się z nagłych, losowych kłopotów technicznych z rowerem, podczas pokonywania tras. Taka usterka może zepsuć cały dzień i pokrzyżować wiele planów – przyznaje Jarosław Piskorski, wójt gminy Księżpol.
Zakup i montaż stacji został sfinansowany w ramach projektu transgranicznego PL-BY-UA.
Do dyspozycji rowerzystów są także nowe altany, ławki i stojaki na rowery znajdujące się przy Gminnym Ośrodku Kultury. To właśnie dla nich została również wytyczona nowa trasa rowerowa po gminie Księżpol. 

- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

1 komentarz
  1. Matylda mówi

    No rewelacja. Wspaniale cudownie cudnie wypas po pachy . Ale z sprawa godna podziwu to jest. Teraz obok moze postawic automatyczna stacja naprawy samochodów. Skoro rowwery mozna naprawiac to auta tym bardziej. A tak na powaznie juz to mielismy juz i dalej zreszta mamy te urzadzenia do cwiczen co w kazdej gminie powstały za ciezkie tys zł. I co?? Cwiczy ktos. Teraz to nikt a zima czy jesienia tym bardziej. Czyli kasa w błoto. Teraz ta stacja lichowie tak naprawde po co. A potrzeb jest wiele innych bardziej palacych. Ot drogi lepsze oswietlone hodniki ściezki rowerowe, Internet jakis normalny a nie to co mamy teraz. I wiele wiele innych. A oni daja cos z czego nikt nie skozysta . I po co??

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.