- Reklama -

- Reklama -

Potrzebna pomoc dla Kuby. Ruszyła zbiórka odpadów

10-letni Kuba Osuch z Aleksandrowa Drugiego walczy o życie.  W tej walce chce pomóc społeczność Biłgoraja. Rusza akcja, do której dołączyć może każdy. W mieście pojawią się specjalne kontenery.

- Reklama -

Mukopolisacharydoza IVA – tak nazywa się to całe nieszczęście, które prześladuje Kubę i jego najbliższych od kilku lat. Ta nieuleczalna choroba genetyczna, skomplikowała życie całej rodziny z Aleksandrowa Drugiego.

Chłopiec różni się od innych dzieci swoim wyglądem, ale nie to jest najgorsze. Każdego dnia cierpi coraz bardziej. Ze względu na przeróżne schorzenia był już wielokrotnie operowany. Kolejna operacja, która odbyła się w lipcu, miała być dla niego szansą na lepsze życie. Ale los znowu pokrzyżował plany.  Teraz zamiast chodzić do szkoły, jest przykuty do łóżka i zamknięty w czterech ścianach. Całkowicie zależny od innych.

urząd MArszałkowski projekt

Zabieg zamienił się w straszną tragedię. Doszło do powikłań, które musimy jak najszybciej zwalczyć. Kubuś miał sparaliżowane ręce i nogi, doszło także do niewydolności oddechowej – tłumaczą rodzice Kubusia Osucha.  

Aby przywrócić sprawność Kuby, potrzebna jest codzienna i kosztowna rehabilitacja, która przekracza możliwości finansowe rodziny.

Społeczność postanowiła wziąć sprawy w swoje ręce

Dodaj szybkie ogłoszenie drobne na naszym portalu:

Mieszkańcy Biłgoraja nie odsunęli się od rodziny. Chcą walczyć o życie Kuby zbierając odpady. Od piątku (10.09). w specjalnie oznaczonym kontenerze można zostawić: makulaturę, plastikowe butelki, nakrętki i aluminiowe puszki. Kontener czeka przy skupie złomu w firmie PPHU Gleń przy ulicy Motorowej. Kontenery niebawem staną również przed biłgorajskimi podstawówkami. Tam, gdzie niestety Kuba przyjść o własnych siłach już nie może.

Na rzecz Kuby planowany jest również urodzinowy piknik charytatywny. Odbędzie się on w sobotę 25 września, przy Młodzieżowym Domu Kultury w Biłgoraju. Początek o godzinie 15:00. Są też prowadzone licytacje internetowe. Wszyscy, którzy chcieliby wspomóc Kubę oraz jego rodzinę finansowo, mogą wpłacić pieniądze na konto zbiórki (kliknij tutaj, aby pomóc).

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.