- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Otrzymali wóz od ministra Romanowskiego

W niedzielę 9 sierpnia w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Aleksandrowie Drugim odbyło się uroczyste podpisanie umowy na zakup lekkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego za kwotę 207 tysięcy złotych.

- Reklama -

W imieniu strażaków umowę na zakup tego auta podpisał wójt gminy Aleksandrów Józef Biały. W tym ważnym dla mieszkańców Aleksandrowa wydarzeniu brali także udział: podsekretarz stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości Marcin Romanowski, skarbnik gminy Aleksandrów Janusz Bździuch, prezes OSP Henryk Puźniak, Andrzej Borowiec, radny gminny oraz druhowie z miejscowej jednostki OSP.

 

Fundusz Sprawiedliwości jest już im znany

To nie pierwszy zakup dla strażaków z Aleksandrowa, ponieważ oprócz auta, które dostaną miejscowi druhowie, gmina Aleksandrów  w ostatnim okresie, korzystając z Funduszu Sprawiedliwości, zakupiła dla OSP niezbędne wyposażenie, tj. motopompy, szlauchy, pilarki, torby ze sprzętem ratunkowym. To również zasługa skutecznego działania Funduszu Sprawiedliwości, który w naszym regionie reprezentuje wiceminister sprawiedliwości Marcin Romanowski.

- Reklama -

Jest to szczególne wydarzenie, ponieważ samochód ratunkowo-gaśniczy jest prawie w 100% sfinansowany ze środków zewnętrznych. Jest to zasługa Funduszu Sprawiedliwości, a w szczególności ministra Romanowskiego – mówi Andrzej Borowiec, radny gminy Aleksandrów.

– Ponieważ nasza gmina położona jest przy trasie wojewódzkiej, gdzie występuje duże natężenie ruchu drogowego i zdarza się dużo wypadków, to auto z tak nowoczesnym wyposażeniem z pewnością poprawi bezpieczeństwo mieszkańców. Gmina zlokalizowana jest pomiędzy lasami, więc takie auto z wyposażeniem ułatwi sprawny i szybki dojazd tymi terenami oraz zapewni skuteczną pomoc z uwagi na jego nowoczesne i bezawaryjne wyposażenie – dodaje Andrzej Borowiec.

– Bardzo się cieszę, że jestem dziś tutaj w Aleksandrowie. Jednostka OSP w Aleksandrowie Drugim od 15 lat należy do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego, robicie naprawdę bardzo dobrą robotę. Myślę, że nasz system państwowych i ochotniczych straży pożarnych jest czymś unikalnym na skalę europejską, ponieważ łączy zaangażowanie zawodowe z zaangażowaniem społecznym – podkreślał podczas spotkania z aleksandrowskimi druhami minister Romanowski.

Zadowolenia z zakupu nowego auta dla miejscowej straży nie kryje prezes OSP w Aleksandrowie Drugim.

– W imieniu naszej jednostki OSP oraz całej społeczności lokalnej chciałbym podziękować, radnym, wójtowi, a przede wszystkim panu ministrowi Romanowskiemu za skuteczne działania, które dziś zaowocowały podpisaniem umowy oraz otrzymaniem przez nas promesy – mówi Henryk Puźniak, prezes OSP w Aleksandrowie Drugim.

Red. 

- Reklama -

4 Komentarze
 1. dziadek mówi

  Bogaty ten minister skoro z własnej kasy kupuje i rozdaje wozy 😂😂😂

 2. Aleksandrów mówi

  Brawa dla Ministra Romanowskiego i Pana Andrzeja za wspieranie strażaków z Aleksandrowa

 3. Satrapa mówi

  A to nie ta kasa co miała isc na obrone i ochrone ludzi maltretowanych molestowanych i gwałconych . To poszła na lekkie wozy strazackie. pewnie ze tez potrzebne ale chyba człowiek jako istota ludzka jest wazniejsza niz jakis kawałek auta strazaciego. A moze sie myle. moze faktycznie człowiek jest niczym a wazne sa samochody strazackie i wygrane wybory. Bo znowu bedzie mozna rozdawac kolejne samochody . Ech zycie.

 4. fan merola mówi

  Toster elegancik 😀

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.