- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Kolędowanie z Janem Pawłem II rozpoczęte (film)

W uroczystość Objawienia Pańskiego 6 stycznia 2022 r. odbył się pierwszy z cyklu koncertów pn. Kolędowanie z Janem Pawłem II. Całe styczniowe wydarzenie zainaugurował dziś Młodzieżowy Zespół z Biłgoraja. Przed nami kolejne występy znanych artystów m.in. Macieja Miecznikowskiego, Ali i Oli Tracz oraz Gosi Andrzejewicz.

Po raz kolejny przez cały styczeń mieszkańcy Biłgoraja mogą pielęgnować tradycję wspólnego śpiewania kolęd i pastorałek w kościele pw. św. Jana Pawła II w Biłgoraju. Dziś wystąpił Młodzieżowy Zespół z Biłgoraja. Ale to nie wszystko. W tegorocznym programie styczniowego wydarzenia znaleźli się znani artyści m.in. Maciej Miecznikowski (8 stycznia), Ala i Ola Tracz (16 stycznia). Z kolei 23 stycznia zakolęduje Gosia Andrzejewicz. A na zakończenie, tj. 30 stycznia, zagra Orkiestra Dęta OSP z Majdanu Sieniawskiego.

Ks. Krystian Bordzań zaprasza na kolejne koncerty (nagranie audio).

- Reklama -

– Chcemy nawiązać do tradycji wspólnego kolędowania, do naszej pięknej polskiej tradycji. Jan Paweł II w okresie Bożego Narodzenia śpiewał kolędy, jego ulubioną pastorałką była Oj maluśki maluśki… Dlatego chcemy, właśnie tutaj to kultywować, aby tradycja przetrwała z pokolenia na pokolenie. To jednoczy rodziny oraz tych, którzy się tutaj razem spotykają – mówi ks. Krystian Bordzań, wikariusz parafii pw. św. Jana Pawła II w Biłgoraju.

W Czwartkowy wieczór 6  stycznia w Kościele pw. św. Jana Pawła II w Biłgoraju kolędowali: Hania Brodziak (wokal), Klaudia Dragiel (wokal), Marta Hałasa (wokal), Oliwia Róg (wokal), Maja Skakuj (wokal), Ania Lis (klarnet), Miłosz Stelmach (gitara), Marcin Kaławaj (trąbka, akordeon), Piotr Bednarz (klawisze), Radosław Skoczyński (skrzypce), Sebastian Skoczyński (djembe).

Styczniowe koncerty zorganizowane są w ramach wydarzenia „Warto być Polakiem”. Czytaj także: Z Magdą Steczkowską do Jana Pawła II (film)

- Reklama -

- Reklama -

1 komentarz
  1. Jorg mówi

    Sit transit Gloria mundi! Sami zamieniacie swoje kościoły w sale koncertowe, już niedaleko do Szwecji i innych państw poganskich gdzie dawne świątynie służą niemal wyłącznie jako sale koncertowe. Kto jeszcze tego nie czuje, niech się bawi, ale polecam wycieczkę do np właśnie Szwecji aby zobaczyć gdzie kończy się ta droga

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.