- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Z Magdą Steczkowską do Jana Pawła II (film)

W muzyczną podróż za papieżem Polakiem licznie zgromadzoną publiczność zabrała Magda Steczkowska wraz z pianistą i kompozytorem Adamem Niedzielinem. Wydarzenie to odbyło się w niedzielne popołudnie 24 października w kościele pw. św. Jana Pawła II w Biłgoraju. 

- Reklama -

Koncert Magdy Steczkowskiej poświęcony był życiu i nauczaniu Jana Pawła II. Występ gwiazdy poprzedziło wykonanie kilku pieśni przez dzieci z Katolickiego Przedszkola im. św. Jana Pawła II w Biłgoraju. – Cieszymy się, że dzieci z grupy „Pracowite Aniołki” mogły wystąpić w koncercie poświęconym pamięci Patrona naszego przedszkola. Przedszkolaki wykonały pieśni religijne przy akompaniamencie pani Moniki Proć-Gleń. W edukacji stawiamy na wartości, które przekazywał św. Jan Paweł II i właśnie dzięki takim wydarzeniom przybliżamy przedszkolakom osobę Papieża – mówi Magdalena Ziarno, wychowawca z Katolickiego Przedszkola w Biłgoraju.

Przesłaniem koncertu było między innymi to, aby utwierdzić w przekonaniu, że Jan Paweł II jest wielkim Polakiem, jest świętym. Artystka podczas recitalu ze wzruszeniem wspominała rodzinne spotkanie z Ojcem Świętym w Rzymie, dzieliła się swoimi przeżyciami ze zgromadzonymi w świątyni.

– „Moja podróż śladami Jana Pawła II” to przede wszystkim koncert, ale i świadectwo. Poprzez połączenie świadectwa z muzyką mogliśmy usłyszeć historię jego pontyfikatu oraz jego młodości. Myślę, że wydarzenie to zapoczątkowuje spotkania papieskie, czyli spotkania z ludźmi, którzy spotkali Jana Pawła II w swoim życiu, którego nauka wywarła mocny wpływ na zmianę życia. Te świadectwa są szczególnie ważne dla młodzieży, bo dzięki temu, że będziemy coraz bardziej i więcej poznawać i uczyć się o Janie Pawle II, to mniej będzie zdarzeń, gdzie podważa się jego świętość i jego wielkość – mówi ks. Krystian Bordzań, wikariusz parafii pw. św. Jana Pawła II w Biłgoraju.

- Reklama -

Kościół JP II to nie tylko świątynia, gdzie odbywają się również nabożeństwa ku czci św. Jana Pawła II, ale to także miejsce krzewienia jego nauczania. Zorganizowane zostały tutaj różne wydarzenia m.in. wystawa poświęcona papieżowi Polakowi, konferencja naukowa, konkursy o Janie Pawle II. – Miejsce to stale przybliża do swego patrona oraz zaprasza osoby, które chcą podzielić się tym, kim dla nich był Jan Paweł II. Wszystko po to, aby nas w tym utwierdzić i na nowo odkryć, że jego słowo jest nadal aktualne. Ważne jest to, aby świadectwo życia, które nam zostawił, było mobilizujące dla młodego człowieka, aby wpatrywał się on w jego życie i tym żył – podsumował ks. Krystian Bordzań.

Na niedzielny koncert zaprosiła Fundacja Gaudium et Spes z Biłgoraja. Odbył się on w ramach projektu „Spotkania papieskie” współfinansowanego z budżetu samorządu województwa lubelskiego. Głównym sponsorem jest Lubelski Węgiel Bogdanka – Mecenas kultury i sztuki na Lubelszczyźnie.

red

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.