23 kwietnia został przeprowadzony Konkurs Wiedzy o św. Marii Magdalenie, nowej patronce miasta Biłgoraj. W konkursie wzięło udział 30 osób z szkół (m.in. RCEZ, ZSZiO oraz Katolickie Liceum Ogólnokształcące), znajdujących się na terenie miasta. Konkurs był przeprowadzony w formie pisemnej i składał się z 20 pytań.
Uczestnicy musieli odpowiedzieć na pytania związane z historią dawnej wiejskiej, a obecnie miejskiej parafii w Puszczy Solskiej, początki kultu św. Marii Magdaleny oraz dziejami zakonu franciszkanów.
Finał konkursu odbywał się w Biłgorajskim Centrum Kultury, gdzie uczestnicy konkursu wraz z uczniami z biłgorajskich szkół oglądali wyróżniony filmik dokumentalny z udziałem uczniów jednej z miejskiej szkoły. Następnie regionalista Piotr Flor, który od ponad 30 lat szczegółowo bada dzieje kultu św. Marii Magdaleny, wygłosił wykład połączony z prezentacją na temat dziejów dawnego zakonu franciszkanów wraz z jej patronką.
Kolejną częścią tego wydarzenia było ogłoszenie zwycięzców wspomnianego konkursu. Konkurs był zorganizowany z udziałem Oddział PTTK w Biłgoraju, Urząd Miasta Biłgoraja, Biłgorajskie Centrum Kultury oraz Biłgorajskie Towarzystwo Regionalne. Pomysłodawcą tego konkursu był wiceprezes PTTK Andrzej Czacharowski, a pytania konkursowe opracował Piotr Flor z BTR.
Konkurs był przeprowadzony w ramach uroczystych obchodów patronalnych.
Wyniki konkursu:
Indywidualne - szkoły podstawowe:
I miejsce - Zuzanna Pilarska (SP nr 4)
II miejsce - Wiktoria Zygmunt (SP Nr 4)
III miejsce - Szymon Skuba (SP Nr 3) i Katarzyna Pawęska (SP Nr 1)
Indywidualne - szkoły średnie:
I miejsce - Szymon Frączek (KLO);
II miejsce - Natalia Skrok (ZSZiO);
III miejsce - Emilia Kiełbasa (ZSZi)
Zespołowe - szkoły podstawowe:
I miejsce - Szkoła Podstawowa Nr 4;
II miejsce - Szkoła Podstawowa Nr 1;
III miejsce - Szkoła Podstawowa nr 3.
Zespołowe - szkoły średnie:
I miejsce - ZSZiO w Biłgoraju;
II miejsce - Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. Papieża Jana Pawła II w Biłgoraju;
III miejsce - Regionalne Centrum Edukacji Zawodowej w Biłgoraju.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.